Virtuální realita jako lék na karanténu. U boje se zombíky a tetrisu se i zapotíte

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 2. 2021 22:20
Skutečných výletů za hranice všednosti si v době lockdownu příliš neužijeme. S virtuální realitou se však můžete snadno přenést do úplně jiných světů. Ceny VR brýlí jsou stále příznivější a zajímavých her vychází čím dál více. Otestovali jsme ji a nabízíme vám tipy, co si ve virtuální realitě vyzkoušet.

K přenesení z běžné do virtuální reality potřebujete speciální brýle, které vám umožní se ponořit do zcela jiného prostředí. Brýle se dají rozdělit do několika kategorií: první se propojují s mobilním telefonem, druhé se stolním počítačem či notebookem, třetí s herní konzolí a čtvrté jsou samostatně fungující headsety. 

Konkrétní typ si nejlépe vyberte podle vybavení, které máte doma k dispozici: máte-li herní konzoli PlayStation, snadno ji doplníte cenově přijatelným PlayStationem VR. Disponujete-li výkonným počítačem, sáhněte po některém modelu Oculus Rift či HTC Vive; bude to sice nejdražší kombinace, ale rozjedete na nich i graficky nejnáročnější tituly. A pokud nemáte ani jedno, zvolte Oculus Quest, k němuž žádné další zařízení nepotřebujete.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy