Virtuální realita jako lék na karanténu. U boje se zombíky a tetrisu se i zapotíte

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 2. 2021 22:20
Skutečných výletů za hranice všednosti si v době lockdownu příliš neužijeme. S virtuální realitou se však můžete snadno přenést do úplně jiných světů. Ceny VR brýlí jsou stále příznivější a zajímavých her vychází čím dál více. Otestovali jsme ji a nabízíme vám tipy, co si ve virtuální realitě vyzkoušet.

K přenesení z běžné do virtuální reality potřebujete speciální brýle, které vám umožní se ponořit do zcela jiného prostředí. Brýle se dají rozdělit do několika kategorií: první se propojují s mobilním telefonem, druhé se stolním počítačem či notebookem, třetí s herní konzolí a čtvrté jsou samostatně fungující headsety. 

Beat Saber
Beat Saber | Foto: Beat Games

Pro každého: Beat Saber

Vlastence může těšit, že jedním z nejlepších VR titulů, který navíc spolehlivě zabaví všechny možné věkové skupiny, je česko-slovenský Beat Saber. Hra, v níž pomocí barevných světelných mečů sekáte do přilétajících kostek v rytmu vybrané písně, je jednoduchá na naučení, ale zároveň i po mnoha hodinách poskytuje výzvu a zejména uspokojení z dobře zvládnutých úrovní.

A když se do hry položíte, můžete spálit zábavnou formou i nějaké ty kalorie. Autoři, které na konci předminulého roku koupil přímo Facebook, navíc hru průběžně vylepšují a přidávají nové balíčky písniček a nedávno i režim více hráčů. Není divu, že se čerstvě mohli pochlubit čtyřmi miliony prodaných kusů a 40 miliony prodaných písniček.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy