Virtuální realita jako lék na karanténu. U boje se zombíky a tetrisu se i zapotíte

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 2. 2021 22:20
Skutečných výletů za hranice všednosti si v době lockdownu příliš neužijeme. S virtuální realitou se však můžete snadno přenést do úplně jiných světů. Ceny VR brýlí jsou stále příznivější a zajímavých her vychází čím dál více. Otestovali jsme ji a nabízíme vám tipy, co si ve virtuální realitě vyzkoušet.

K přenesení z běžné do virtuální reality potřebujete speciální brýle, které vám umožní se ponořit do zcela jiného prostředí. Brýle se dají rozdělit do několika kategorií: první se propojují s mobilním telefonem, druhé se stolním počítačem či notebookem, třetí s herní konzolí a čtvrté jsou samostatně fungující headsety. 

Oculus Quest
Oculus Quest | Foto: Oculus

A právě Oculus Quest jsme vyzkoušeli. Je k dispozici ve dvou variantách, první vznikla v roce 2019, tu novější uvedl Oculus loni v závěru roku. Nám se do rukou dostaly obě, tu první nám zapůjčil obchod CZC.cz, tu druhou přímo Oculus.

Cenově mezi oběma verzemi není zásadní rozdíl, ta novější je k dostání od 12 tisíc, ta starší pak zhruba za tisícovku levněji (bavíme se o variantách s 64 GB ukládací pamětí, ty s vyšší kapacitou jsou o něco dražší). Hry si na nich zahrajete stejné, a tak chcete-li pár stovek ušetřit, se starší variantou o nic zásadního nepřijdete. Ta novější je však lehčí, nabízí vyšší rozlišení a má větší operační paměť.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy