Vila Alžběty II.na Maltě s výhledem na moře je na prodej za 150 milionů korun

ČTK ČTK
14. 6. 2019 8:46
Villa Guardamangia, někdejší maltský domov britské královny Alžběty II., se prodává za bezmála šest milionů eur (asi 153 milionů korun). Vila na okraji maltské metropole Valletty je jediným místem mimo Británii, které kdy Alžběta nazývala svým domovem. Královna tu žila krátce po uzavření sňatku s princem Philipem, v letech 1949 až 1951, kdy zde její choť sloužil jako důstojník námořnictva.
Villa Guardamangia
Villa Guardamangia | Foto: Profimedia.cz

Od té doby však památkově chráněná budova značně zchátrala. Nedávno se vila objevila v nabídce jedné realitní kanceláře.

Nemovitost o rozloze 1560 metrů čtverečních byla postavena kolem roku 1900 a zachovala si "mnoho původních architektonických prvků", například čelní fasádu, klenutou vstupní halu, kamenné podlahy a řadu krbů, uvedla na svém webu realitní kancelář.

Interiér vyniká vysokými stropy a objekt má mimo jiné pokoje pro hosty a služebnictvo. Střešní terasa nabízí výhled na moře.

Alžběta v domě žila se svým chotěm před svou korunovací. Vilu měl tehdy v nájmu strýc prince Philipa. Královna na dobu, kterou strávila na Maltě jako žena důstojníka námořnictva, ráda vzpomíná.

"Návštěva Malty je pro mě vždy něčím speciálním. Vzpomínám na ty šťastné dny s princem Philipem, když jsme byli čerstvě svoji," řekla Alžběta při návštěvě středomořského ostrovního státu v roce 2015.

Video: Kate v růžové ohromila na královnině zahradní party

Kate v růžové. Vévodkyně ohromila na královnině zahradní party | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy