Herec se překvalifikoval na hrobníka: Asi se to bude hodit dřív, než jsem čekal

Magazín Magazín
14. 10. 2020 8:09
To, že hrobníci vykonávají své povolání pod značným vlivem alkoholu, Tomáši Novotnému vyvrátili hned v úvodní větě. Původem herec je čerstvě certifikovaný hrobník. Jeho případ dokazuje vážnost situace, v jaké se ocitli umělci, kterým vláda, letos už podruhé, zakázala vykonávat svou profesi: "Je to lepší než sedět doma a vzdychat, že nemůžu nic dělat, nejsem ten typ," vysvětluje v reportáži herec.
Herec se překvalifikoval na hrobníka: Asi se to bude hodit dřív, než jsem čekal | Video: Erika Šedivá, Blahoslav Baťa

Tomáš Novotný je původní profesí herec, který by za normálních okolností právě teď zkoušel tři rozpracované inscenace: Vše o mužích ve Studiu Dva, Nižnij Novgorod v divadle Semafor a Harpagonie Lakomec v Národním divadle moravskoslezském. Všechny tři premiéry jsou ale v nedohlednu kvůli nařízení vlády, podle kterých se mimo jiné uzavřela i divadla. Sledujte v reportáži, proč se k tomu herec uchýlil, jak situaci řeší jeho kolegové i jestli je opravdu připraven povolání vykonávat. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy