Wasabi s oreo sušenkou. Muž zkouší, jak moc mu koronavirus otupil chuť a čich

Magazín Magazín
16. 11. 2020 10:51
Muž z New Jersey ověřuje, jak moc ho koronavirus připravil o smysly. Russell Donnelly patří mezi šťastlivce, kteří mají jen lehké příznaky infekce, a tak má třicátník čas i energii v karanténě zkoušet, co všechno může vložit do úst, aniž by něco cítil.
Wasabi s oreo sušenkou. Mladík zkouší, jak moc covid-19 otupil chuť i čich | Video: Associated Press

Sledujte ve videu, co s Russellem udělá kombinace čerstvé cibule, citronu, různých octů, sardinek a řady dalších delikates, včetně poctivé vrstvy wasabi pasty mezi krémovými sušenkami.

I když Russell nic necítí, chemicky jeho tělo stále reaguje: "Cibuli jsem cítil trochu v dutinách, nebo když jsem snědl wasabi, cítil jsem horko v žaludku, jako kdyby mi někdo vypnul jen chuťové pohárky," popisuje své extrémní gastronomické ochutnávky barman a příležitostný herec. Jeho videa mají na sociální síti TikTok miliony zhlédnutí. 

 

 

Právě se děje

před 42 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy