VIDEO Největší hity Ivety Bartošové

Iveta Bartošová
Hit Knoflíky lásky proslavil v roce 1984 osmnáctiletou Ivetu Bartošovou a o šest let staršího Petra Sepéšiho. Hudbu složil Pavel Vaculík a text Jan Krůta.
V témže roce a ve stejném produkčním složení nazpívala Iveta po boku své první lásky Petra Sepéšiho skladbu Červenám.
K taneční písničce Hej, pane diskžokej od textaře Zdeňka Rytíře z roku 1985 složil hudbu Petr Hejduk. Ivetu doprovázelo hudební těleso Balet.
Romantická skladba Léto vznikla v roce 1986 a pochází z dílny Františka Janečka. Otextoval ji Eduard Pergner, hrají Kroky Františka Janečka.
Foto: ČTK/Kartal Aleš
Magazín Magazín
29. 4. 2014 12:00
Připomeňte si největší hity Ivety Bartošové.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

V sobotu bylo víc případů covidu než před týdnem, počet hospitalizovaných klesá

Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu-19. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 víc než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2400. Až další dny ukážou, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.

Nadále klesá počet nakažených, kteří jsou v nemocnicích. Uplynulý den se snížil na 854, minulou sobotu bylo hospitalizovaných víc než tisíc. Pacientů ve vážném stavu výrazně neubývá, v uplynulých dnech je jich kolem třiceti.

Testy prokázaly v sobotu kromě nových případů ještě 218 podezření na opakovanou nákazu, před týdnem o něco víc - 230.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Na autobus v centru Jeruzaléma zaútočil střelec, sedm lidí je zraněných

Při ozbrojeném útoku na autobus v centru Jeruzaléma bylo v neděli ráno zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Uvedla to místní policie a bezpečnostní složky.

Agentura DPA s odkazem na záchranáře informuje, že se střelba v noci na neděli ozývala ze dvou míst poblíž Zdi nářků, kromě autobusu ve staré části města se jejím terčem stalo i parkoviště poblíž Davidova hrobu. Podezřelý pachatel je podle izraelských médií na útěku.

Autobus vezl věřící od Zdi nářků do města, uvádějí záchranáři. "Podle kolemjdoucího začal na autobus slepě střílet terorista," citoval záchranáře list Jerusalem Post. Když na místo události dorazila záchranná služba, nastal velký rozruch. Lidé v panice utíkali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy