Vánoce v Drážďaněch? Máme pro vás pár zajímavých tipů!

Ilona Víchová
2. 11. 2012 14:32
Vánoční trhy, koncerty, výstavy, to vše slibují Vánoce 2012 v Drážďanech
Foto: Aktuálně.cz

Milujete města zahalená do vánoční atmosféry? Pak jistě nesmíte chybět v Drážďanech v období adventu. Město chystá pro své obdivovatele velkolepé vanoční trhy, koncerty a výstavy. Novinkou je historický vánoční trh Augustusmarkt na pravém břehu Labe v barokní části čtvrti Neustadt. Pokud máte v plánu vyrazit do Drážďan podívejte se do české brožury, která nese název Drážďany o Vánocích 2012.

578. vánoční trh Striezelmarkt

Až do 24. prosince můžete navštívit Striezelmarkt na náměstí Altmarkt. Tento nejstarší vánoční trh v Německu zve k příjemně stráveným chvilkami u svařeného vína, rozsvícené krušnohorské vánoční pyramidš a ochutnávce tradičních specialit. Dokoupíte pár dárků od krušnohorských řezbářů nebo se pustíte do lahodné drážďanské štoly. Trhy budou otevřené denně od 28. listopadu v čase od 10 do 21 hodin.

Foto: regiondresden.de

8. prosince na návštěvníky zavoní upečená štola, protože se na trzích koná Štolová slavnost. Návštěvníky čeká slavnostní průvod drážďanským historickým centrem Altstad a dvorní mistr pekařský spolu s pekařskou učenkou nakrojí několikatunovou obří štolu a následně ji rozprodá návštěvníkům. Mezi zajímavé akce patří i Slavnost vánoční pyramidy, kdy na krušnohorské pyramidě ožijí během večera všechny figurky.

Maraton po vánočních trzích

Milovníci vánoční atmosféry si v Drážďanech  přijdou určitě na své. Putování po trzích začíná u hlavního nádraží a pokračuje na ulici Prager Strasse a následně k náměstí Altmarkt a odtud přes Neumarkt až na druhou stranu do barokní čvrti Nreustadt na ulici Hauptstrasse.

Foto: http://www.pictokon.net

Pohádkové vánoce zažijete v období od 1. do 29. prosince v unikátním vánočním městečku 1000Funkel - Die Funkelstadt. Dobré jídlo a pití najdou návštěvníci na Labužnickém vánočním trhu Weihnachtsmarkt fürFeinschmecker na nádvoří v paláci Kuriänder Palais. Trhy se konají od 23. listopadu do 23. prosince od pátku do neděle. Ani děti se na trzích nebudou nudit. Na tržnici Neustädter Markthalle a na ulici Prager Strasse bude k dispozici výtvarná dílna MalLokal. Děti budou mít připravené zábavné a kreativní hry. Nechte si zde pohlídat děti každou prosincovou sobotu od 10 do 18 hodin.

Svátky vánoční jsou velmi často propojovány s překrásnou hudbou. K Vánocům neodmyslitelně patří i ta duchovní tvorba. Kostel Frauenkirche si přichystal na Vánoce tradiční varhaní koncerty při svitu svíček. Při adventních nešporách v kostele Kreuzkirche zazní chlapecký pěvecký sbor Dresdner Kreuzchor. 15. prosince se po Drážďanech bude nést Česká vánoční hudba. Koncert začíná ve 20 hodin.

Vánoční čas v netradiční podobě

Drážďany nabízejí celou řadu vánočních výstav. K vidění bude například Výstava papírových divadélek a pohádkových postav. Předváděcí jízdy na modelové železnici zažijete ve Velkém nádraží malé železnice. Fanoušci pohádek si zcela jistě vychutnají výstavu Tři oříšky pro Popelku.

Foto: weinachtsmarkt-deutschland.de

Řeka Labe a město Drážďany jsou jedinečnou přírodní krásou. Saská plavební společnost nabízí spojit krásu města a příjemné plavby v jeden zážitek. Čekají vás okružní plavby, které vás dobře naladí a potěší. Krásu Vánoc si vychutnáte i během vánočně laděných procházek s průvodcem nebo na vyhlídkové okružní jízdě slavnostně vyzdobenými Drážďany. Vyzkoušet můžete Štolovou plavbu, Adventní oběd na lodi, nebo Výletní plavbu k zámku Pillnitz a zpět.

Nádvoří hotelu Taschenbergpalais Keminski Dresden se každý rok změní na ledovou plochu. Užijete si zimní radovánky přímo v centru Drážďan. Pro zahřátí je u ledu umístěný zimní bar s vytápěním a horkými nápoji. Pokud nemáte brusle, nemusíte se bát, přímo u ledu je zařízená půjčovna.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy