Vánoce v Drážďaněch? Máme pro vás pár zajímavých tipů!

Ilona Víchová
2. 11. 2012 14:32
Vánoční trhy, koncerty, výstavy, to vše slibují Vánoce 2012 v Drážďanech
Foto: Aktuálně.cz

Milujete města zahalená do vánoční atmosféry? Pak jistě nesmíte chybět v Drážďanech v období adventu. Město chystá pro své obdivovatele velkolepé vanoční trhy, koncerty a výstavy. Novinkou je historický vánoční trh Augustusmarkt na pravém břehu Labe v barokní části čtvrti Neustadt. Pokud máte v plánu vyrazit do Drážďan podívejte se do české brožury, která nese název Drážďany o Vánocích 2012.

578. vánoční trh Striezelmarkt

Až do 24. prosince můžete navštívit Striezelmarkt na náměstí Altmarkt. Tento nejstarší vánoční trh v Německu zve k příjemně stráveným chvilkami u svařeného vína, rozsvícené krušnohorské vánoční pyramidš a ochutnávce tradičních specialit. Dokoupíte pár dárků od krušnohorských řezbářů nebo se pustíte do lahodné drážďanské štoly. Trhy budou otevřené denně od 28. listopadu v čase od 10 do 21 hodin.

Foto: regiondresden.de

8. prosince na návštěvníky zavoní upečená štola, protože se na trzích koná Štolová slavnost. Návštěvníky čeká slavnostní průvod drážďanským historickým centrem Altstad a dvorní mistr pekařský spolu s pekařskou učenkou nakrojí několikatunovou obří štolu a následně ji rozprodá návštěvníkům. Mezi zajímavé akce patří i Slavnost vánoční pyramidy, kdy na krušnohorské pyramidě ožijí během večera všechny figurky.

Maraton po vánočních trzích

Milovníci vánoční atmosféry si v Drážďanech  přijdou určitě na své. Putování po trzích začíná u hlavního nádraží a pokračuje na ulici Prager Strasse a následně k náměstí Altmarkt a odtud přes Neumarkt až na druhou stranu do barokní čvrti Nreustadt na ulici Hauptstrasse.

Foto: http://www.pictokon.net

Pohádkové vánoce zažijete v období od 1. do 29. prosince v unikátním vánočním městečku 1000Funkel - Die Funkelstadt. Dobré jídlo a pití najdou návštěvníci na Labužnickém vánočním trhu Weihnachtsmarkt fürFeinschmecker na nádvoří v paláci Kuriänder Palais. Trhy se konají od 23. listopadu do 23. prosince od pátku do neděle. Ani děti se na trzích nebudou nudit. Na tržnici Neustädter Markthalle a na ulici Prager Strasse bude k dispozici výtvarná dílna MalLokal. Děti budou mít připravené zábavné a kreativní hry. Nechte si zde pohlídat děti každou prosincovou sobotu od 10 do 18 hodin.

Svátky vánoční jsou velmi často propojovány s překrásnou hudbou. K Vánocům neodmyslitelně patří i ta duchovní tvorba. Kostel Frauenkirche si přichystal na Vánoce tradiční varhaní koncerty při svitu svíček. Při adventních nešporách v kostele Kreuzkirche zazní chlapecký pěvecký sbor Dresdner Kreuzchor. 15. prosince se po Drážďanech bude nést Česká vánoční hudba. Koncert začíná ve 20 hodin.

Vánoční čas v netradiční podobě

Drážďany nabízejí celou řadu vánočních výstav. K vidění bude například Výstava papírových divadélek a pohádkových postav. Předváděcí jízdy na modelové železnici zažijete ve Velkém nádraží malé železnice. Fanoušci pohádek si zcela jistě vychutnají výstavu Tři oříšky pro Popelku.

Foto: weinachtsmarkt-deutschland.de

Řeka Labe a město Drážďany jsou jedinečnou přírodní krásou. Saská plavební společnost nabízí spojit krásu města a příjemné plavby v jeden zážitek. Čekají vás okružní plavby, které vás dobře naladí a potěší. Krásu Vánoc si vychutnáte i během vánočně laděných procházek s průvodcem nebo na vyhlídkové okružní jízdě slavnostně vyzdobenými Drážďany. Vyzkoušet můžete Štolovou plavbu, Adventní oběd na lodi, nebo Výletní plavbu k zámku Pillnitz a zpět.

Nádvoří hotelu Taschenbergpalais Keminski Dresden se každý rok změní na ledovou plochu. Užijete si zimní radovánky přímo v centru Drážďan. Pro zahřátí je u ledu umístěný zimní bar s vytápěním a horkými nápoji. Pokud nemáte brusle, nemusíte se bát, přímo u ledu je zařízená půjčovna.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy