Ženě se do kuchyně proboural slon. Snažil se dostat k pytlíku rýže a rozbil nádobí

Magazín Magazín
28. 6. 2021 8:59
Obyvatelka thajské vesnice na vlastní oči poznala, jak se chová slon v porcelánu. Chobotnatec z nedalekého národního parku ji totiž nad ránem probudil, když se snažil najít něco na zub. Při svém vloupání probořil kuchyňskou zeď a nádobí shodil na podlahu.
Hladový slon se proboural zdí rovnou do kuchyně, aby ukradl pytel rýže | Video: Associated Press

V sobotu nad ránem probudily Thajku Ratchadawan Puengprasopponovou zvuky padajícího nádobí v její kuchyni. Když se šla celá vystrašená podívat, co se v místnosti přihodilo, narazila tam na nečekaného návštěvníka. Ze zdi v kuchyni trčela hlava slona, který se proboural dovnitř a zjevně hledal něco k snědku.

Při svém pátrání po potravinách vyházel ze šuplíků pánve a jiné kuchařské náčiní, které se ve chvíli ženina příchodu válelo po zemi. Zvíře mezitím žmoulalo igelitový pytlík s rýží a ženě scéna připadala natolik absurdní, že si ji natočila na telefon. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Nezvaný host se jmenuje Boonchuay a žije v thajském národním parku Kaeng Krachan. Ve vesnici Chalermkiatpanna, kde k incidentu došlo, přitom sloní samec ani další jeho příbuzní nejsou žádnými nováčky. "Navštěvují místní obyvatele poměrně často. Obvykle to bývá v době, kdy se v obci koná farmářský trh a zvířata cítí vůni jídla," upozornil správce národního parku Itthipon Thaimonkol.

Boonchuay překvapil v kuchyni ženu už několikrát. Při jedné příležitosti dokonce způsobil škodu ve výši 50 tisíc bahtů (33 tisíc korun), kterou za něj přírodní rezervace musela zaplatit. Vesničanům sice podobné situace vadí a snaží se je řešit, samotné slony však neobviňují a mají pro ně pochopení.

"Dobrovolníci z místní komunity se ve spolupráci s ošetřovateli národního parku snaží aktivitu slonů sledovat. Když putují příliš blízko k vesnici, využívají hlasité zvuky a jiné odstrašující prostředky, aby je zahnali zpátky do lesa," doplnil správce přírodní rezervace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy