Velké změny na Streamu. Odchází šéf Záhoř a producent Kanceláře Blaník. Odchod zvažuje i Tuna

mdan
13. 11. 2017 11:45
Internetovou televizi Stream.cz opouští její dlouholetý šéf Lukáš Záhoř kvůli vleklým sporům s vedením portálu Seznam.cz. Mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová však informaci o odchodu Záhoře nepotvrdila. „Oficiálně tato situace ještě nenastala, tudíž nebudu tyto otázky komentovat,“ sdělila v pondělí Aktuálně.cz. Podle dostupných informací se k němu připojují také producent Milan Kuchynka a šéfkuchař Roman Vaněk. O odchodu uvažuje také reportér Jan Tuna.
Lukáš Záhoř.
Lukáš Záhoř. | Foto: Stream

Dlouholetý šéf populární internetové televize Stream.cz Lukáš Záhoř oznámil, že končí. Kromě něj se k odchodu chystají také další zaměstnanci, mimo jiné i producent Milan Kuchynka, klíčová osoba stojící za pořadem Kancelář Blaník

Stream provozuje internetový portál Seznam.cz a právě kvůli neshodám s vedením portálu opouští Záhoř svůj post. Potvrdil to v pátek večer iDnesu.

Odchod zvažuje i reportér Tuna

O odchodu uvažuje i Jan Tuna, reportér a tvůrce jednoho z nejsledovanějších pořadů A DOST!.

"V době, která se potýká s manipulacemi informací a ve které jsou novináři nuceni čelit nejrůznějším tlakům, pro mě byl Stream synonymem nezávislého a svobodného média, které plní dokonce funkci toho veřejnoprávního. Takovým médiem mohl být jenom díky silné osobnosti v čele, kterou pro mě Lukáš Záhoř je. Osobnosti, která má vizi, neuvěřitelné nasazení i odvahu. Jeho zásluhou se z neznámého projektu stala nejsledovanější česká internetová televize," sdělil v pondělí Aktuálně.cz Tuna.

A dodal, že odchodem Záhoře se pro něj zásadně mění situace a o svém dalším působení v internetové televizi nyní přemýšlí. 

Odchází producent Kanceláře Blaník 

Milan Kuchynka, který pro Stream vytvořil kromě Kanceláře Blaník také seriál Autobazar Monte Karlo s Petrem Čtvrtníčkem, potvrdil v pátek serveru iDnes.cz, že jeho působení ve společnosti končí.

"Lukáš Záhoř je pro mě dlouhodobě garantem kvalitního přístupu k internetové nejen dramatické tvorbě a s jeho odchodem končí i mé působení v oblasti vývoje a tvorby nových seriálů pro Stream," řekl.

Celovečerní film o Kanceláři Blaník, který byl avizován již minulý týden, by však Kuchynka měl dokončit.

Z televize odchází i šéfkuchař Vaněk

Ze Streamu podle serveru Lidovky.cz odejde také šéfkuchař Roman Vaněk, který taktéž reaguje na Záhořův odchod.

"Na základě jeho odchodu jsem se po pečlivém zvážení rozhodl z internetové televize Stream.cz spolu s několika dalšími tvůrci odejít a ukončit tak dosavadní spolupráci. Samozřejmě během následujících dnů dokončím rozdělanou práci na několika posledních dílech mého pořadu Jídlo s.r.o," zveřejnily Lidovky.cz v sobotu večer jeho prohlášení.

Podle zdroje ze Streamu, který si nepřál být jmenován, lze předpokládat, že seznam potenciálně odcházejících spolupracovníků není konečný. K odchodu by se mohli přidat také další tvůrci pořadů. 

Zatloukalová: Oficiálně tato situace ještě nenastala

Mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová odchod Záhoře a dalších oficiálně pro Aktuálně.cz nepotvrdila. Podle ní nelze sdělovat personální záležitosti do doby, než je případný odchod či příchod dokonán. "Oficiálně tato situace ještě nenastala, tudíž nebudu tyto otázky komentovat," sdělila.

Pokud Lukáš Záhoř nakonec skutečně opustí mediální dům, bude to ke konci roku kvůli běžící výpovědní lhůtě. Šéfkuchař Vaněk a další externisté hodlají dostát svým závazkům, které je se Streamem pojí, a odejít až poté, co je splní.

O odchodu hvězd Streamu se začalo debatovat i na Twitteru. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Další zprávy