Setkejte se s Přáteli. Otvírá se replika kavárny ze seriálu

FOTO Přátelé 2014: Jak (ne)zestárli a co dnes dělají?
Seriál Přátelé.
JENNIFER ANISTON (Rachel) – Jennifer se po ukončení natáčení Přátel objevila v řadě filmů. Úspěch slavila naposledy loni s krimi komedií Millerovi na tripu.
Byla vdaná za Brada Pitta, v současné době je ale zasnoubená s hercem a scenáristou Justinem Therouxem. Odhadovaná hodnota jejího majetku vyšplhala na 150 milionů dolarů.
LISA KUDROW (Phoebe) – Po Přátelích zůstala u seriálu. Natáčela Návrat na výsluní v roce 2005, ve kterém nejen hrála, ale byla také součástí tvůrčího týmu. Stejně tak seriál Therapy pro stanici Showtime.
Foto: Warner Bros
jaz
1. 9. 2014 10:00
Replika kavárny z úspěšného seriálu Přátelé se otevře u příležitosti výročí vysílání prvního dílu. Fanoušci sitcomu si budou tak moct dát kávu v kulisách svého oblíbeného pořadu.

New York – Kulisy podniku Central Perk sehrály v oblíbeném seriálu Přátelé svou důležitou roli. Na typickém okrovém gauči se odehrával život Moniky, Rachel, Phoebe, Joeyho, Chandlera a Rosse.

Od vysílání prvního dílu na stanici NBC uběhlo už 20 let a k této příležitosti se produkční společnost rozhodla otevřít vzpomínkovou výstavu a jako prostory si vybrala právě kulisy kavárny, kde se seriál natáčel.

Replika kavárny Central Perk bude postavena na 199 Lafayette Street v manhattanské čtvrti SoHo a bude věrnou kopií seriálového originálu. K dokonalé iluzi nebude chybět ani postava hlavního manažera kavárny Gunthera, kterého v seriálu hrál James Michael Tyler.

Kromě autentických artefaktů ze seriálu bude kavárna plně funkční. Návštěvníci si tak budou moct objednat kávu (bude zdarma), ale také koupit suvenýry nebo si zasoutěžit o zajímavé ceny. Chybět nebude ani živá hudba, kterou v Přátelích obstarávala Lisa Kudrow v roli Phoebe.

Výstava k seriálu z 90. let, který je považován za nejpopulárnější komedii v televizní historii, otevře už 17. září a potrvá do 18. října.

 

Právě se děje

Další zprávy