reklama
 
 

Rodina návrháře Versaceho nesouhlasí se seriálem o jeho vraždě. Autoři si neověřili fakta, tvrdí

9. 1. 2018 13:04
Na snímku ze seriálu American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace jsou herec Édgar Ramírez a zpěvák Ricky Martin. | Video: FX Productions |  01:14
Rodina italského módního návrháře Gianniho Versaceho se distancovala od hraného seriálu o jeho násilné smrti American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace. Ten začne americká televize vysílat příští týden. Hlavní role v devítidílné sérii ztvárnili španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin, Versaceho vraha hraje Darren Criss.

Tvůrci seriálu American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace v čele s režisérem Ryanem Murphym tvrdí, že jejich snahou bylo přiblížit divákům motiv sériového vraha Andrewa Cunanana, který v roce 1997 zastřelil módního návrháře Versaceho před jeho domem v Miami, a vzdát hold všem dalším vrahovým obětem.

Společnost Versace se však od filmu distancuje. Uvedla, že kniha, na níž seriál stojí, nebyla autorizovaná a firma tak se seriálem, který považuje za fikci, nemá nic společného. 

Série American Crime Story o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho získal 18 nominací | Video: Youtube.com |  01:14

Devítidílná série je založená na knížce novinářky Maureen Orthové zvané Vulgar Favours, jež vyšla dva roky po Versaceho smrti. Produkční společnosti FX Productions a Fox 21 Television Studios uvedly, že všechna fakta důsledně ověřily a tomu, co Orthová napsala, důvěřují. Odmítly také, že by se ze seriálu pokoušely udělat efektní podívanou bez ohledu na skutečnost. 

"Měli jsme tyto drobné okamžiky pravdy a pokusili jsme se mezi nimi vytvořit pojivo. Rozhodně bych nepoužil termín přikrášlování," řekl výkonný producent seriálu Tom Rob Smith filmovému magazínu Variety. 

Hlavní role v seriálu ztvárnili španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin, vraha Cunanana hraje Darren Criss. 

Gianni Versace založil stejnojmennou firmu v roce 1978. Ze společnosti s hlavou medúzy v logu se stalo impérium luxusní módy, které začalo oblékat hudební hvězdy jako Eltona Johna, Michaela Jacksona, Bruce Springsteena či Madonnu. Versace zemřel po Cunananově útoku v roce 1997, motiv smrti však policie neobjasnila. 

Skupinu Versace, v níž roku 2014 dvacetiprocentní podíl koupila americká investiční společnost Blackstone, vede sestra zavražděného návrháře Donatella Versace. Dnes je viceprezidentkou a uměleckou ředitelkou firmy. 

autoři: ČTK, Reuters | 9. 1. 2018 13:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama