Rodina návrháře Versaceho nesouhlasí se seriálem o jeho vraždě. Autoři si neověřili fakta, tvrdí

Rodina italského módního návrháře Gianniho Versaceho se distancovala od hraného seriálu o jeho násilné smrti American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace. Ten začne americká televize vysílat příští týden. Hlavní role v devítidílné sérii ztvárnili španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin, Versaceho vraha hraje Darren Criss.
Na snímku ze seriálu American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace jsou herec Édgar Ramírez a zpěvák Ricky Martin. | Video: FX Productions

Tvůrci seriálu American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace v čele s režisérem Ryanem Murphym tvrdí, že jejich snahou bylo přiblížit divákům motiv sériového vraha Andrewa Cunanana, který v roce 1997 zastřelil módního návrháře Versaceho před jeho domem v Miami, a vzdát hold všem dalším vrahovým obětem.

Společnost Versace se však od filmu distancuje. Uvedla, že kniha, na níž seriál stojí, nebyla autorizovaná a firma tak se seriálem, který považuje za fikci, nemá nic společného. 

Série American Crime Story o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho získal 18 nominací | Video: Youtube.com

Devítidílná série je založená na knížce novinářky Maureen Orthové zvané Vulgar Favours, jež vyšla dva roky po Versaceho smrti. Produkční společnosti FX Productions a Fox 21 Television Studios uvedly, že všechna fakta důsledně ověřily a tomu, co Orthová napsala, důvěřují. Odmítly také, že by se ze seriálu pokoušely udělat efektní podívanou bez ohledu na skutečnost. 

"Měli jsme tyto drobné okamžiky pravdy a pokusili jsme se mezi nimi vytvořit pojivo. Rozhodně bych nepoužil termín přikrášlování," řekl výkonný producent seriálu Tom Rob Smith filmovému magazínu Variety. 

Hlavní role v seriálu ztvárnili španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin, vraha Cunanana hraje Darren Criss. 

Gianni Versace založil stejnojmennou firmu v roce 1978. Ze společnosti s hlavou medúzy v logu se stalo impérium luxusní módy, které začalo oblékat hudební hvězdy jako Eltona Johna, Michaela Jacksona, Bruce Springsteena či Madonnu. Versace zemřel po Cunananově útoku v roce 1997, motiv smrti však policie neobjasnila. 

Skupinu Versace, v níž roku 2014 dvacetiprocentní podíl koupila americká investiční společnost Blackstone, vede sestra zavražděného návrháře Donatella Versace. Dnes je viceprezidentkou a uměleckou ředitelkou firmy. 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna schválila reformu exekucí. Ty bezvýsledné se budou zastavovat, omezí se zabavování

Dlouholeté bezvýsledné exekuce se zřejmě budou zastavovat. Částečně se omezí zabavování movitých věcí. V novele, jejíž části míří po poslaneckých úpravách i na řešení dluhů z minulosti, to dnes schválila Sněmovna. Snahy o zavedení krajské místní příslušnosti exekutorů dolní komora opět odmítla. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

S výslednou podobou změn, jak je dolní komora přijala, nebyly některé opoziční ani koaliční poslanecké kluby spokojeny. Jsou podle nich jen drobné. Zástupci frakcí doufají, že zasáhne horní komora. Rovněž ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvedla, že z výsledku není nadšená. "Senátoři budou mít těžkou práci," konstatovala.

Předloha zavede po sněmovních úpravách šestiletou lhůtu, po jejímž uplynutí by exekutor musel bezvýslednou exekuci zastavit. Věřitel by postup mohl odvrátit zálohou na náklady řízení. Bezvýsledná exekuce by ale mohla trvat nejdéle 12 let. Vláda původně navrhovala základní tříletou lhůtu tříletou a maximální délku exekuce 12 let.

Sněmovna schválila také omezení mobiliárních exekuci důchodců, tělesně postižených lidí a u dluhů z dětství. Dlužník by mohl odvrátit prodej movitých věcí také v případě, že bude nad rámec zákonných srážek z příjmů dobrovolně hradit aspoň 1500 korun.

Další zprávy