Rodina návrháře Versaceho nesouhlasí se seriálem o jeho vraždě. Autoři si neověřili fakta, tvrdí

ČTK Reuters ČTK, Reuters
9. 1. 2018 13:04
Rodina italského módního návrháře Gianniho Versaceho se distancovala od hraného seriálu o jeho násilné smrti American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace. Ten začne americká televize vysílat příští týden. Hlavní role v devítidílné sérii ztvárnili španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin, Versaceho vraha hraje Darren Criss.
Na snímku ze seriálu American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace jsou herec Édgar Ramírez a zpěvák Ricky Martin. | Video: FX Productions

Tvůrci seriálu American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace v čele s režisérem Ryanem Murphym tvrdí, že jejich snahou bylo přiblížit divákům motiv sériového vraha Andrewa Cunanana, který v roce 1997 zastřelil módního návrháře Versaceho před jeho domem v Miami, a vzdát hold všem dalším vrahovým obětem.

Společnost Versace se však od filmu distancuje. Uvedla, že kniha, na níž seriál stojí, nebyla autorizovaná a firma tak se seriálem, který považuje za fikci, nemá nic společného. 

Série American Crime Story o vraždě módního návrháře Gianniho Versaceho získal 18 nominací | Video: Youtube.com

Devítidílná série je založená na knížce novinářky Maureen Orthové zvané Vulgar Favours, jež vyšla dva roky po Versaceho smrti. Produkční společnosti FX Productions a Fox 21 Television Studios uvedly, že všechna fakta důsledně ověřily a tomu, co Orthová napsala, důvěřují. Odmítly také, že by se ze seriálu pokoušely udělat efektní podívanou bez ohledu na skutečnost. 

"Měli jsme tyto drobné okamžiky pravdy a pokusili jsme se mezi nimi vytvořit pojivo. Rozhodně bych nepoužil termín přikrášlování," řekl výkonný producent seriálu Tom Rob Smith filmovému magazínu Variety. 

Hlavní role v seriálu ztvárnili španělská herečka Penélope Cruzová či portorický zpěvák Ricky Martin, vraha Cunanana hraje Darren Criss. 

Gianni Versace založil stejnojmennou firmu v roce 1978. Ze společnosti s hlavou medúzy v logu se stalo impérium luxusní módy, které začalo oblékat hudební hvězdy jako Eltona Johna, Michaela Jacksona, Bruce Springsteena či Madonnu. Versace zemřel po Cunananově útoku v roce 1997, motiv smrti však policie neobjasnila. 

Skupinu Versace, v níž roku 2014 dvacetiprocentní podíl koupila americká investiční společnost Blackstone, vede sestra zavražděného návrháře Donatella Versace. Dnes je viceprezidentkou a uměleckou ředitelkou firmy. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy