Fanoušci mají jasno. Jon Sníh natáčí další díly Hry o trůny

jaz
22. 7. 2015 11:58
Fanoušci fantasy seriálu se nedokážou smířit se smrtí jedné z mála kladných postav. Objevují se spekulace podložené fotografiemi, že Jon Sníh ve skutečnosti není mrtvý, jak se zdálo.
Hra o trůny IV
Hra o trůny IV | Foto: HBO

Belfast - Seriál stanice HBO Hra o trůny proslavil řadu mladých a nadějných herců, mnohé z nich ale nechal zazářit jen krátkou chvíli. Na konci páté série přišla řada i na jednu ze dvou zbývajících kladných postav. I přes ujišťování tvůrců, že se Jon Sníh už opravdu nevrátí, se rojí spekulace o jeho zmrtvýchvstání, jak informoval The Daily Beast.

Spekulace fanoušků dokládá i nedávno zveřejněná fotografie z letiště v Irsku, kde právě štáb seriálu natáčí novou řadu.

Kit Harington skončil coby Jon Sníh pobodaný v kaluži krve, zrazen spolubojovníky z Noční hlídky. Fanoušky jeho smrt zdrtila natolik, že od té doby vymýšlejí, jak by se mohl jejich hrdina vrátit. Diskutuje se o tom, že ho oživí čarodějka Melisandre, nebo že se vrátí jako člen Bílých chodců. Nápovědu ale není možné najít ani v knižní předloze seriálu z pera George R.R. Martina, která nemá zatím pokračování.

Návrat Kita Haringtona do seriálu už je ale pro mnohé hotovou věcí. Minulý týden byl spatřen na letišti v Belfastu v Severním Irsku v doprovodu svého kolegy ze seriálu Toma Wlaschihy, který ztvárnil postavu Jaqen H´ghary. Ve městě se právě nacházejí i další herci jako Emilia Clarke, Maisie Williams nebo Sophie Turner a připravují se na natáčení.  

Producenti stále trvají na tom, že je Jon Sníh mrtvý a mrtvým také zůstane, což v rozhovorech pro média potvrzuje i samotný Harington. Na otázku, zda si nechá po natáčení ostříhat vlasy, ale odpověděl pro server EW velmi váhavě. "Vypadám jako Jim Morrison. Nevím, co s tím dělat. Nemůžu se ostříhat, i když chci. Je asi moudřejší nechat vlasy delší, dokud nevím, o čem bude další část. Docela jsem si na ně zvykl a byl by divný pocit to měnit," řekl Kit, který se záhy po rozhovoru opravdu nechal ostříhat.

Na letišti v Severním Irsku už měl ale zase potřebnou délku vlasů vyčesanou do drdolu, z čehož fanoušci odvozují, že jeho časy v seriálu ještě nejsou sečteny. V Belfastu se totiž objevil přesně ve chvíli, kdy odstartovalo natáčení šesté řady seriálu, které se časem přesune i do lokací ve Španělsku.

Oblíbenost seriálu dokazuje i 24 nominací na americké televizní ceny Emmy, kde se Hra o trůny objevuje v každé televizní kategorii. Je to o něco více než v loňském roce, kdy tvůrci obdrželi 19 nominací, ale neproměnili ani jedinou. Jak to dopadne letos, se uvidí až na slavnostním ceremoniálu, který se koná 20. září.

Pátá řada Hry o trůny začala epizodou nazvanou V očekávání válek. | Video:
 

Právě se děje

před 5 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy