Fanoušci mají jasno. Jon Sníh natáčí další díly Hry o trůny

jaz
22. 7. 2015 11:58
Fanoušci fantasy seriálu se nedokážou smířit se smrtí jedné z mála kladných postav. Objevují se spekulace podložené fotografiemi, že Jon Sníh ve skutečnosti není mrtvý, jak se zdálo.
Hra o trůny IV
Hra o trůny IV | Foto: HBO

Belfast - Seriál stanice HBO Hra o trůny proslavil řadu mladých a nadějných herců, mnohé z nich ale nechal zazářit jen krátkou chvíli. Na konci páté série přišla řada i na jednu ze dvou zbývajících kladných postav. I přes ujišťování tvůrců, že se Jon Sníh už opravdu nevrátí, se rojí spekulace o jeho zmrtvýchvstání, jak informoval The Daily Beast.

Spekulace fanoušků dokládá i nedávno zveřejněná fotografie z letiště v Irsku, kde právě štáb seriálu natáčí novou řadu.

Kit Harington skončil coby Jon Sníh pobodaný v kaluži krve, zrazen spolubojovníky z Noční hlídky. Fanoušky jeho smrt zdrtila natolik, že od té doby vymýšlejí, jak by se mohl jejich hrdina vrátit. Diskutuje se o tom, že ho oživí čarodějka Melisandre, nebo že se vrátí jako člen Bílých chodců. Nápovědu ale není možné najít ani v knižní předloze seriálu z pera George R.R. Martina, která nemá zatím pokračování.

Návrat Kita Haringtona do seriálu už je ale pro mnohé hotovou věcí. Minulý týden byl spatřen na letišti v Belfastu v Severním Irsku v doprovodu svého kolegy ze seriálu Toma Wlaschihy, který ztvárnil postavu Jaqen H´ghary. Ve městě se právě nacházejí i další herci jako Emilia Clarke, Maisie Williams nebo Sophie Turner a připravují se na natáčení.  

Producenti stále trvají na tom, že je Jon Sníh mrtvý a mrtvým také zůstane, což v rozhovorech pro média potvrzuje i samotný Harington. Na otázku, zda si nechá po natáčení ostříhat vlasy, ale odpověděl pro server EW velmi váhavě. "Vypadám jako Jim Morrison. Nevím, co s tím dělat. Nemůžu se ostříhat, i když chci. Je asi moudřejší nechat vlasy delší, dokud nevím, o čem bude další část. Docela jsem si na ně zvykl a byl by divný pocit to měnit," řekl Kit, který se záhy po rozhovoru opravdu nechal ostříhat.

Na letišti v Severním Irsku už měl ale zase potřebnou délku vlasů vyčesanou do drdolu, z čehož fanoušci odvozují, že jeho časy v seriálu ještě nejsou sečteny. V Belfastu se totiž objevil přesně ve chvíli, kdy odstartovalo natáčení šesté řady seriálu, které se časem přesune i do lokací ve Španělsku.

Oblíbenost seriálu dokazuje i 24 nominací na americké televizní ceny Emmy, kde se Hra o trůny objevuje v každé televizní kategorii. Je to o něco více než v loňském roce, kdy tvůrci obdrželi 19 nominací, ale neproměnili ani jedinou. Jak to dopadne letos, se uvidí až na slavnostním ceremoniálu, který se koná 20. září.

Pátá řada Hry o trůny začala epizodou nazvanou V očekávání válek. | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy