Tajné fotky ze svatby Charlese a Diany půjdou do dražby

pej
11. 8. 2015 19:21
Bostonská aukční síň nabízí prostřednictvím internetové aukce dosud nezveřejněné fotografie ze zákulisí svatby prince Charlese a Diany.
Svatební den Lady Diany a prince Charlese
Svatební den Lady Diany a prince Charlese | Foto: rrauction.com

Boston - Americká aukční síň nabízí unikátní kolekci 14 snímků ze svatby princezny Diany a prince Charlese. Fotografie ze zákulisí jedné z nejsledovanějších událostí své doby, které pořídil dvorní fotograf Lord Lichfield, půjdou do online dražby 17. září, píše The Telegraph.

Sbírka 14 fotografií byla pořízena během svatební hostiny v Buckinghamském paláci. Kromě novomanželů se tak fotografovi podařilo zachytit i další členy královské rodiny, včetně samotné královny, Marka Phillipse nebo vévody a vévodkyně z Yorku.

Momentky, které nebyly nikdy zveřejněny, získal autor jako honorář za svou práci. Po dobu desítek let je uschoval ve své soukromém archivu, draženy budou v aukci od 17. do 24. září. Členové aukční síně předpokládají, že by za jednu fotografii mohli utržit až dva tisíce dolarů.

Mluvčí aukční síně potvrdil, že kolekce skutečně pochází přímo ze soukromé sbírky a samozřejmě obsahuje i certifikát s potvrzením pravosti. "Jedná se o fotografie, které vidělo skutečně velmi málo lidí. Pokud je mi dobře známo, nikdy nebyly zveřejněny," vysvětlil.

Autenticitu potvrdila i bývalá asistentka Lorda Lichfielda. "Černobílé snímky jsem vyvolávala v temné místnosti  jen několik hodin po svatbě. Ty barevné pocházejí z důvěryhodné dílny, kde vznikla většina Lichfieldových fotografií," uvedla pro The Telegraph.

Fotograf Patrick Lichfield byl ve skutečnosti hrabětem z Lichfieldu a bratrancem britské královny. Z tohoto důvodu měl výjimečnou možnost dostat se do blízkosti královské rodiny i ve svatební den.

 

Právě se děje

před 36 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy