Tajné fotky ze svatby Charlese a Diany půjdou do dražby

pej
11. 8. 2015 19:21
Bostonská aukční síň nabízí prostřednictvím internetové aukce dosud nezveřejněné fotografie ze zákulisí svatby prince Charlese a Diany.
Svatební den Lady Diany a prince Charlese
Svatební den Lady Diany a prince Charlese | Foto: rrauction.com

Boston - Americká aukční síň nabízí unikátní kolekci 14 snímků ze svatby princezny Diany a prince Charlese. Fotografie ze zákulisí jedné z nejsledovanějších událostí své doby, které pořídil dvorní fotograf Lord Lichfield, půjdou do online dražby 17. září, píše The Telegraph.

Sbírka 14 fotografií byla pořízena během svatební hostiny v Buckinghamském paláci. Kromě novomanželů se tak fotografovi podařilo zachytit i další členy královské rodiny, včetně samotné královny, Marka Phillipse nebo vévody a vévodkyně z Yorku.

Momentky, které nebyly nikdy zveřejněny, získal autor jako honorář za svou práci. Po dobu desítek let je uschoval ve své soukromém archivu, draženy budou v aukci od 17. do 24. září. Členové aukční síně předpokládají, že by za jednu fotografii mohli utržit až dva tisíce dolarů.

Mluvčí aukční síně potvrdil, že kolekce skutečně pochází přímo ze soukromé sbírky a samozřejmě obsahuje i certifikát s potvrzením pravosti. "Jedná se o fotografie, které vidělo skutečně velmi málo lidí. Pokud je mi dobře známo, nikdy nebyly zveřejněny," vysvětlil.

Autenticitu potvrdila i bývalá asistentka Lorda Lichfielda. "Černobílé snímky jsem vyvolávala v temné místnosti  jen několik hodin po svatbě. Ty barevné pocházejí z důvěryhodné dílny, kde vznikla většina Lichfieldových fotografií," uvedla pro The Telegraph.

Fotograf Patrick Lichfield byl ve skutečnosti hrabětem z Lichfieldu a bratrancem britské královny. Z tohoto důvodu měl výjimečnou možnost dostat se do blízkosti královské rodiny i ve svatební den.

 

Právě se děje

Další zprávy