Manželé při opravě domu našli desítky let staré hranolky. Někdo je zazdil na záchodě

Magazín Magazín
2. 5. 2022 16:32
Manželé z amerického státu Illinois našli během oprav svého domu pořádně uleželé hranolky. Řetězec McDonald's je pravděpodobně usmažil v 50. letech minulého století. Zákazník, který si je objednal, ovšem jídlo nedojedl, a tak záhadným způsobem skončilo zazděné na toaletě.
Manželé z amerického státu Illinois našli při práci na opravách svého domu přes půl století staré hranolky.
Manželé z amerického státu Illinois našli při práci na opravách svého domu přes půl století staré hranolky. | Foto: Gracie Jones

Rob a Gracie Jonesovi právě pracovali na renovacích svého domku ve městě Crystal Lake, ležícím asi 80 kilometrů od Chicaga, když za jednou stěnou interiéru narazili na překvapivý objev. "Rob v koupelně vyměňoval staré zařízení na toaletní papír, a když ho vytahoval ze zdi, všiml si, že za ním byl nacpaný zmuchlaný kus nějaké látky," popsala Gracie Jonesová pro CNN.

"V tu chvíli jsme se dívali jeden na druhého a říkali jsme si, jestli bychom neměli zavolat policii. Nebyli jsme si jistí, jestli uvnitř balíčku nenajdeme důkazní materiál k nějakému trestném činu. Když jsme později drželi v rukou jen starý papírový pytlík z McDonaldu, dost jsme si oddychli," připustila Jonesová.

S manželem následně sebrali odvahu k tomu, aby záhadný sáček otevřeli, a zjistili, že v něm vedle dvou prázdných obalů od hamburgerů zbyly také nesnězené hranolky. K jídlu už pochopitelně dávno nebyly, přesto manželé nemohli uvěřit, v jak zachovalém stavu vydržely, a uvedli, že měly hnědou barvu a drobily se v prstech.

Horší to podle jejich slov bylo s aromatem, které rozhodně nepřipomínalo lákavou vůni linoucí se od čerstvých hranolek ve fritovacím hrnci. Podle loga na zadní straně papírového pytlíku Jonesovi vypátrali, že jídlo muselo pocházet z období mezi lety 1955 a 1961. Nacházel se na něm dokonce kuchtík Speedee, původní maskot řetězce rychlého občerstvení.

Manželé se také dozvěděli, že jedna z prvních poboček řetězce McDonald's v sousedství se otevřela v roce 1959, což odpovídá době, kdy byl postaven jejich dům. Co s nálezem budou dále dělat, se zatím ještě nerozhodli. "Rádi ho někomu prodáme. Když o něj ale nebude zájem, pravděpodobně si ho necháme jako nevšední kousek historie," dodala Gracie Jonesová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy