reklama
 
 

Developer si ve Francii postavil ilegální panství za miliardu. Teď ho musí zbourat

12. 4. 2019 12:36
Developer Patrick Diter, který si na jihu Francie postavil panství v přepočtu za 1,5 miliardy korun, čelí obvinění za nelegální stavbu. Rozhodl o tom tamní soud, podle kterého nedostal Diter ke stavbě povolení a musí panství zbourat.

Majitel Patrick Diter má na demolici celého objektu 18 měsíců. Pokud termín nedodrží, bude muset zaplatit v přepočtu 11 tisíc korun za každý den, kdy stavba na pozemku stojí.

Už teď přitom čelí pokutě ve výši šest milionů korun, potvrdil televizi CNN zástupce soudu Pierre-Jean Gaury.

Panství za téměř 1,5 miliardy korun si Patrick Diter postavil na okraji francouzské Riviéry, v chráněné krajinné oblasti. Pozemek sice koupil legálně, stavbu už si ale schválit nenechal.

Původní dům v jihofrancouzském stylu přestavěl na renesanční panství. Objekt má celkem 18 pokojů, bazén, fontány a dvě přistávací plošiny pro vrtulníky. Sousedi si navíc stěžovali, že majitel pořádá v panství hlučné večírky a místo tak připomínalo scény z filmu Velký Gatsby. 

Sám Diter se k demolici zatím nevyjádřil. V roce 2017 řekl francouzskému magazínu Paris Match, že s manželkou hledají vilu v italském Toskánsku. Z toho ale sešlo, když pár objevil francouzskou Riviéru.

Podívejte se na video: Nepovolené stavby a davy turistů ničí vody jezera Bajkal

Nelegální výstavba hotelů, kempů a odpad, který zůstává po turistech, ohrožují vody Bajkalského jezera - největší nádrže se zásobami sladké vody na světě. Dříve čiré vody ohrožují nebezpečné chaluhy. | Video: Reuters |  02:40

autor: CNN | 12. 4. 2019 12:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama