Zápisník jedné lásky: Manželé zemřeli jen pár minut po sobě

jaz
16. 4. 2015 7:50
Milovali se celý život, v manželství spolu strávili 73 let. Nakonec zemřeli jen několik minut po sobě, přestože je od sebe dělily kilometry.
Foto: YouTube repro

Wilmore (Kentucky) – Třiadevadesátiletý William Wilson a jeho o čtyři roky mladší manželka Lilliana zemřeli skoro ve stejný okamžik minulé úterý, každý ale na úplně jiném místě.

Zahraniční média o jejich příběhu vyprávějí jako o velké lásce a blízcí rodiny jejich skon přirovnávají ke známému romantickému filmu Zápisník jedné lásky, kde hlavní hrdiny potká stejný konec.

"Všichni se na to díváme jako na požehnání, protože mohou mít společný pohřeb," řekl Lexington Herald-Leader jejich šestašedesátiletý syn Doug, který byl v šoku ze zprávy, že přišel najednou o rodiče. Oba totiž už nějaký čas bydleli odděleně.

William Wilson bydlel v centru pro veterány a jeho manželka v domově důchodců v Lexingtonu. Společnou měli i nemoc, čímž byl pokročilý Alzheimer, kterému nakonec podlehli.

Doug šel navštívit zkraje minulého týdne svého otce, který už na tom nebyl zdravotně nejlépe a dýchal pomocí kyslíkové masky. V úterý mu pak zavolali ze zařízení zprávu, že ve 3:52 zemřel. "O pár minut později ve 3:57 mi volal Richmond Place: 'Dougu, je mi to líto, ale musím vám říci, že vaše matka zemřela'," vypráví Doug, který má ještě bratry Mikea a Terryho.

William a Lilllian se poznali na střední škole, kterou společně v Kentucky navštěvovali. Dokonce jednou utekli z domova, aby se mohli vzít; ani jeden z rodičů jim k tomu ale nedal požehnání.

Svatba proběhla nakonec v roce 1941, měli tři děti a prožili spolu celých 73 let. Když oba onemocněli a museli vyhledat odbornou pomoc, pravidelně se navštěvovali, a to až do minulého úterý, kdy nejprve zemřel William a o pár minut později Lillian.

 

Právě se děje

Další zprávy