Zápisník jedné lásky: Manželé zemřeli jen pár minut po sobě

jaz
16. 4. 2015 7:50
Milovali se celý život, v manželství spolu strávili 73 let. Nakonec zemřeli jen několik minut po sobě, přestože je od sebe dělily kilometry.
Foto: YouTube repro

Wilmore (Kentucky) – Třiadevadesátiletý William Wilson a jeho o čtyři roky mladší manželka Lilliana zemřeli skoro ve stejný okamžik minulé úterý, každý ale na úplně jiném místě.

Zahraniční média o jejich příběhu vyprávějí jako o velké lásce a blízcí rodiny jejich skon přirovnávají ke známému romantickému filmu Zápisník jedné lásky, kde hlavní hrdiny potká stejný konec.

"Všichni se na to díváme jako na požehnání, protože mohou mít společný pohřeb," řekl Lexington Herald-Leader jejich šestašedesátiletý syn Doug, který byl v šoku ze zprávy, že přišel najednou o rodiče. Oba totiž už nějaký čas bydleli odděleně.

William Wilson bydlel v centru pro veterány a jeho manželka v domově důchodců v Lexingtonu. Společnou měli i nemoc, čímž byl pokročilý Alzheimer, kterému nakonec podlehli.

Doug šel navštívit zkraje minulého týdne svého otce, který už na tom nebyl zdravotně nejlépe a dýchal pomocí kyslíkové masky. V úterý mu pak zavolali ze zařízení zprávu, že ve 3:52 zemřel. "O pár minut později ve 3:57 mi volal Richmond Place: 'Dougu, je mi to líto, ale musím vám říci, že vaše matka zemřela'," vypráví Doug, který má ještě bratry Mikea a Terryho.

William a Lilllian se poznali na střední škole, kterou společně v Kentucky navštěvovali. Dokonce jednou utekli z domova, aby se mohli vzít; ani jeden z rodičů jim k tomu ale nedal požehnání.

Svatba proběhla nakonec v roce 1941, měli tři děti a prožili spolu celých 73 let. Když oba onemocněli a museli vyhledat odbornou pomoc, pravidelně se navštěvovali, a to až do minulého úterý, kdy nejprve zemřel William a o pár minut později Lillian.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí MAAE

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy