VIDEO Matka oživila dítě, které lékaři prohlásili za mrtvé

Magazín Magazín
17. 3. 2015 10:09
Chlapec oslaví páté narozeniny, jeho matka se podělila s novináři o dojemný příběh, kdy se jí po porodu podařilo oživit své dítě.
Příběh Kate a Jamieho | Video: YouTube

Brisbane (Queensland) - Když se před pěti lety narodila manželům Kate a Davidovi dvojčata, místo štěstí prožili velmi krušné chvíle. Chlapeček, kterého se rozhodli pojmenovat Jamie, totiž po narození nedýchal. Lékaři tehdy sdělili rodičům smutnou zprávu, že jejich synovi nelze pomoct.

Jamie Ogg
Jamie Ogg | Foto: Facebook Jamie's Gift

"Když nám lékař řekl tu zdrcující zprávu, chtěla jsem svého syna alespoň na chvíli obejmout, zahřát jeho bezvládné a chladné tělo a rozloučit se s ním," cituje New Zeland Herald matku dvojčat.

Kate vzala syna do náručí, položila na své tělo a mluvila na něj. Po několika momentech pak zažila něco, co označuje za zázrak. Dech chlapce se začal zrychlovat a po chvíli dokonce otevřel oči. Lékařský tým přispěchal zpět a začal chlapce monitorovat.

Věřila, že syn má šanci

"Vím, že to bude znít hloupě, ale viděla jsem, jak Jamie lapal po dechu. Věřila jsem tomu, že i přes tvrzení lékařů existuje ještě nějaká šance," přibližuje svoje pocity Kate. "Kdybychom tehdy poslechli lékaře, Jamie by už byl možná mrtvý a neslavil by páté narozeniny," vzpomíná dnes šťastná matka.

Dvojčata se narodila předčasně 27. března 2010. V době porodu jim bylo 26 týdnů. Jamie přišel na svět o dvě minuty dřív než jeho sestra.

Kontakt novorozence s matčiným tělem doporučuje i řada odborníků, například výkonná ředitelka britské nadace pro předčasně narozené děti Caroline Davey.

"Mnoho případů ukazuje, že tělesný kontakt matky s novorozencem může pomoci regulovat tlukot dětského srdce a zmenšit stres z porodu, a to především u předčasně narozených dětí," uvedla pro The Daily Mail Caroline Davey.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy