VIDEO Matka oživila dítě, které lékaři prohlásili za mrtvé

Magazín Magazín
17. 3. 2015 10:09
Chlapec oslaví páté narozeniny, jeho matka se podělila s novináři o dojemný příběh, kdy se jí po porodu podařilo oživit své dítě.
Příběh Kate a Jamieho | Video: YouTube

Brisbane (Queensland) - Když se před pěti lety narodila manželům Kate a Davidovi dvojčata, místo štěstí prožili velmi krušné chvíle. Chlapeček, kterého se rozhodli pojmenovat Jamie, totiž po narození nedýchal. Lékaři tehdy sdělili rodičům smutnou zprávu, že jejich synovi nelze pomoct.

Jamie Ogg
Jamie Ogg | Foto: Facebook Jamie's Gift

"Když nám lékař řekl tu zdrcující zprávu, chtěla jsem svého syna alespoň na chvíli obejmout, zahřát jeho bezvládné a chladné tělo a rozloučit se s ním," cituje New Zeland Herald matku dvojčat.

Kate vzala syna do náručí, položila na své tělo a mluvila na něj. Po několika momentech pak zažila něco, co označuje za zázrak. Dech chlapce se začal zrychlovat a po chvíli dokonce otevřel oči. Lékařský tým přispěchal zpět a začal chlapce monitorovat.

Věřila, že syn má šanci

"Vím, že to bude znít hloupě, ale viděla jsem, jak Jamie lapal po dechu. Věřila jsem tomu, že i přes tvrzení lékařů existuje ještě nějaká šance," přibližuje svoje pocity Kate. "Kdybychom tehdy poslechli lékaře, Jamie by už byl možná mrtvý a neslavil by páté narozeniny," vzpomíná dnes šťastná matka.

Dvojčata se narodila předčasně 27. března 2010. V době porodu jim bylo 26 týdnů. Jamie přišel na svět o dvě minuty dřív než jeho sestra.

Kontakt novorozence s matčiným tělem doporučuje i řada odborníků, například výkonná ředitelka britské nadace pro předčasně narozené děti Caroline Davey.

"Mnoho případů ukazuje, že tělesný kontakt matky s novorozencem může pomoci regulovat tlukot dětského srdce a zmenšit stres z porodu, a to především u předčasně narozených dětí," uvedla pro The Daily Mail Caroline Davey.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy