Anketa: Slavní fanoušci Star Wars. Krnáčová fandí Yodovi, Matásek má nejraději Dartha Vadera

Petra Jansová Tomáš Kunc Petra Jansová, Tomáš Kunc
16. 12. 2015 18:06
Aktuálně.cz oslovilo politiky, muzikanty i herce, kteří jsou vášnivými fanoušky Star Wars. Co pro ně slavná filmová sága znamená, jak se těší na novou epizodu Síla se probouzí a která postava je jejich nejoblíbenější?
Foto: Aktuálně.cz

Ben Cristovao (zpěvák, textař a herec)

Star Wars jsou legenda, je to perfektně vytvořený svět ve světě. Desítky miliónů lidí na tom vyrůstaly a já mám to štěstí, že jsem byl mezi nimi. Disneyho megalomanství v prodeji a reklamně vedené franšíze je tak obrovské, že mi to trochu zkazilo ten pocit, že by to mohlo být jen pro určitou skupinu nás, co jsme na tom vyrůstali. Abrams si se Star Trekem poradil dobře, a tak doufám, že se vydaří. Osobně bych byl asi radši, aby film režíroval Christopher Nolan. Star Wars by se hodila ta temnota, kterou má jím natočený Batman. Schválně jsem nekoukal na trailer, tak bohužel neznám nové postavy, ale Bounty Hunter mě vždy bavil.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy