Anketa: Slavní fanoušci Star Wars. Krnáčová fandí Yodovi, Matásek má nejraději Dartha Vadera

Petra Jansová Tomáš Kunc Petra Jansová, Tomáš Kunc
16. 12. 2015 18:06
Aktuálně.cz oslovilo politiky, muzikanty i herce, kteří jsou vášnivými fanoušky Star Wars. Co pro ně slavná filmová sága znamená, jak se těší na novou epizodu Síla se probouzí a která postava je jejich nejoblíbenější?
Foto: Aktuálně.cz

Adriana Krnáčová (primátorka Prahy)

Fanynkou Star Wars jsem od začátku jejich vzniku. Je to v podstatě taková pohádka pro dospělé, kde sice dobro ne vždy zvítězí, ale zatím má vždy našlápnuto, že se mu to podaří, a to i navzdory různým překážkám a peripetiím. Hvězdné války mají hrozně humanistické a pozitivní poselství, člověk se nesmí vzdávat a věřit ve vesmírnou sílu. Inspirací pro mě byl vždy Mistr Yoda, postava s velkou vnitřní sílou, díky které dokáže na hony poznat člověka se špatnými úmysly. Má jasné poselství: Věř svému instinktu, nech se vést svojí vnitřní silou a nenech se zmást vnější podobou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy