Roboti v hospodě a večeře za plexisklem? To je nové "normálno", ze sci-fi je realita

Roboti v hospodě a večeře za plexisklem? To je nové "normálno", ze sci-fi je realita
Ale ve Švédsku vědí, že síla je především v soukromí a jednoduchosti. Jídlo proto servírují na samotě a pomocí nákladní lanové dráhy, podobné, jako je ta v Černém Dole na vápenec. Možná i tady přišla inspirace z Česka?
S plaveckými pomůckami jsou, zdá se, spokojení také v Německu. Namísto okolo pasu si je však lidé dají na hlavu. Klobouk s vrtulí jim podle majitele brání v bližším kontaktu.
... majitelé jim stejně jako lidem pravidelně měří teplotu.
Umělá inteligence se během koronavirové krize stala v Asii velmi populární. V už zmíněném Tokiu dokonce naprogramovali "sestřičku", která dohlížela na pacienty v karanténě.
Foto: Reuters
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2020 9:05
Změnit životní styl mnohdy trvá léta. V době koronaviru jsme ale svědky něčeho, co v historii nemá obdoby. Život a norma se změnily tak rychle, že lidem nezbývá nic jiného než se adaptovat na "nové normálno". V něm hosty v restauraci odděluje plexisklo a obsluhuje robot, protože zdraví je to nejcennější, co máme. Připomeňte si, co všechno bylo dříve sci-fi a co dnes už nikoho ani nepřekvapí.
 

Právě se děje

před 9 minutami

V Jeseníkách byl vyhlášen třetí lavinový stupeň z pětibodové škály, znamená značné nebezpečí. Za posledních 24 hodin připadlo 25 centimetrů sněhu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy