Roboti v hospodě a večeře za plexisklem? To je nové "normálno", ze sci-fi je realita

Roboti v hospodě a večeře za plexisklem? To je nové "normálno", ze sci-fi je realita
Ale ve Švédsku vědí, že síla je především v soukromí a jednoduchosti. Jídlo proto servírují na samotě a pomocí nákladní lanové dráhy, podobné, jako je ta v Černém Dole na vápenec. Možná i tady přišla inspirace z Česka?
S plaveckými pomůckami jsou, zdá se, spokojení také v Německu. Namísto okolo pasu si je však lidé dají na hlavu. Klobouk s vrtulí jim podle majitele brání v bližším kontaktu.
... majitelé jim stejně jako lidem pravidelně měří teplotu.
Umělá inteligence se během koronavirové krize stala v Asii velmi populární. V už zmíněném Tokiu dokonce naprogramovali "sestřičku", která dohlížela na pacienty v karanténě.
Foto: Reuters
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2020 9:05
Změnit životní styl mnohdy trvá léta. V době koronaviru jsme ale svědky něčeho, co v historii nemá obdoby. Život a norma se změnily tak rychle, že lidem nezbývá nic jiného než se adaptovat na "nové normálno". V něm hosty v restauraci odděluje plexisklo a obsluhuje robot, protože zdraví je to nejcennější, co máme. Připomeňte si, co všechno bylo dříve sci-fi a co dnes už nikoho ani nepřekvapí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy