Roboti v hospodě a večeře za plexisklem? To je nové "normálno", ze sci-fi je realita

Roboti v hospodě a večeře za plexisklem? To je nové "normálno", ze sci-fi je realita
Ale ve Švédsku vědí, že síla je především v soukromí a jednoduchosti. Jídlo proto servírují na samotě a pomocí nákladní lanové dráhy, podobné, jako je ta v Černém Dole na vápenec. Možná i tady přišla inspirace z Česka?
S plaveckými pomůckami jsou, zdá se, spokojení také v Německu. Namísto okolo pasu si je však lidé dají na hlavu. Klobouk s vrtulí jim podle majitele brání v bližším kontaktu.
... majitelé jim stejně jako lidem pravidelně měří teplotu.
Umělá inteligence se během koronavirové krize stala v Asii velmi populární. V už zmíněném Tokiu dokonce naprogramovali "sestřičku", která dohlížela na pacienty v karanténě.
Foto: Reuters
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2020 9:05
Změnit životní styl mnohdy trvá léta. V době koronaviru jsme ale svědky něčeho, co v historii nemá obdoby. Život a norma se změnily tak rychle, že lidem nezbývá nic jiného než se adaptovat na "nové normálno". V něm hosty v restauraci odděluje plexisklo a obsluhuje robot, protože zdraví je to nejcennější, co máme. Připomeňte si, co všechno bylo dříve sci-fi a co dnes už nikoho ani nepřekvapí.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

SPD chce získat v krajích aspoň 50 zastupitelů, v senátních volbách jednoho postupujícího

Hnutí SPD chce získat v podzimních krajských volbách aspoň pět desítek zastupitelů a chce uspět ve všech 13 regionech. Po jednání celostátního grémia v Praze to řekli předseda a místopředseda SPD Tomio Okamura a Radim Fiala. Ambicí hnutí je podílet se na vedení nejméně dvou krajů. Na kampaň hodlá SPD vydat kolem 20 milionů korun.

Po minulých volbách se SPD dostalo do koalice v jednom kraji, a to Ústeckém. "Úspěchem bude jakékoli zvýšení tohoto počtu," uvedl Okamura po shromáždění, kterým hnutí zahájilo předvolební kampaň. Před čtyřmi lety se SPD ucházelo o hlasy voličů ve většině krajů v koalici se Stranou práv občanů-Zemanovci.  Letos bude SPD kandidovat ve všech regionech samostatně

V případě senátních voleb bude SPD usilovat podle Okamury o to, aby některý z kandidátů hnutí postoupil do druhého volebního kola. "Udělali bychom vše pro to, abychom uspěli," uvedl. V Senátu SPD zastoupení dosud nemá.

Další zprávy