reklama
 
 

FOTO Chce zachránit rodinu před tsunami. Staví si archu

3. 4. 2014 23:50
Po japonské zkáze v březnu 2011 si umínil, že musí umět zachránit rodinu před náhlou katastrofou.

Palo Alto (Kalifornie) - Chris je designér žijící ve městě Palo Alto v Kalifornii. Pro svou rodinu staví velkou dřevěnou archu. Podobně jako Noe se v ní chce zachránit v případě ničivé vodní katastrofy.

Nikdy přitom loď nestavěl, dokonce se ani na ní nikdy neplavil. Prý mu také chybí matematické schopnosti a pracuje pouze ve dvou garážích na auto. Jeho dílo je však impozantní. Pojmenoval ho "Tsunamiball".

"Po japonské tsunami v březnu 2011 jsem začal přemýšlet, jak by mohla rodina přežít takovou brutální a náhlou událost," vypráví  novodobý Noe o prvotním impulsu pro tuto velkolepou stavbu.

"Projekt začal jako nezávazné kreativní rozhovory s přáteli v lehkém a humorném tónu o možných způsobech, jak uniknout tsunami. Padaly návrhy jako domy coby létací balóny, popřípadě osobní tryskáče. Nakonec vznikla myšlenka plovoucí koule jako únikové lodi," pokračuje Chris.

Dokážu to. Na konci roku chci být hotov

Následovaly stovky hodin brouzdání po webu a celá řada náčrtků. Jelikož mu chyběly jakékoliv zkušenosti se stavěním lodi či s pobytem na vodě, šlo spíše o výplody fantazie než praktický plán.

"Čím víc jsem toho ale probádal, tím více jsem byl přesvědčený, že bych to mohl zvládnout postavit," říká Kaliforňan.

Se svou archou "Tsunamiball" začal v lednu 2012, hotovou ji chce mít koncem letošního roku. O své práci si vede podrobný blog plný fotografií a videí, o svém postupu diskutuje se čtenáři. V březnu se tu například vedla široká diskuse o horizontální stabilitě lodi.

Chrisova archa pomalu nabývá ohromujících parametrů. Místo teoretického zázemí ho žene vpřed nadšení, odhodlání a stále dobrá nálada.

Do svého blogu si poznamenal: "Velký + ztřeštěný = dobrý projekt, nemyslíte?" 

autor: Magazín | 3. 4. 2014 23:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama