FOTO Tsunamiball. Tak si Chris staví archu proti tsunami

FOTO Tsunamiball. Tak si Chris staví archu proti tsunami
Tak vypadal první nákres ...
... a první maketa.
Tak vypadá Chrisova inspirace: Tom Chudleigh  a jeho obří dřevěné balóny. Nepluje s nimi ve vodě, ale v korunách stromů.
Pohled, jak to vypadá uvnitř Tomova "dřevěného míče".
Foto: http://tsunamiball.com
Magazín Magazín
1. 4. 2014 11:53
Po japonské zkáze v březnu 2011 si umínil, že musí umět zachránit rodinu před náhlou katastrofou.

Palo Alto (Kalifornie) - Chris je designér žijící ve městě Palo Alto v Kalifornii. Pro svou rodinu staví velkou dřevěnou archu. Podobně jako Noe se v ní chce zachránit v případě ničivé vodní katastrofy.

Nikdy přitom loď nestavěl, dokonce se ani na ní nikdy neplavil. Prý mu také chybí matematické schopnosti a pracuje pouze ve dvou garážích na auto. Jeho dílo je však impozantní. Pojmenoval ho "Tsunamiball".

"Po japonské tsunami v březnu 2011 jsem začal přemýšlet, jak by mohla rodina přežít takovou brutální a náhlou událost," vypráví  novodobý Noe o prvotním impulsu pro tuto velkolepou stavbu.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy