Vítězná menu: Tak se vaří ve školních jídelnách za 34 korun

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal David Kořínek, Jakub Plíhal
25. 8. 2015 19:13
V Praze se utkalo 10 finalistů soutěže o nejlepší školní jídelnu v zemi. Cenový strop jídel byl 34 korun. Podmínkou bylo použití králičího masa a hlavním tématem zdravá a moderní strava.

Praha – Mezi finalisty soutěže se nedostala žádná z pražských ani brněnských škol. Největším zastoupeným městem tak byla Ostrava. V porotě usedli jak zástupci ministerstva zdravotnictví, školství, školní inspekce, žáků a různých potravinářských asociací.

Vítězem se s stala jídelna  Základní školy Mánesova z Otrokovic. Souboj to byl ale velice vyrovnaný. Týmy školních jídelen musely připravit menu o třech chodech tvořené polévkou, hlavním chodem s králičím masem a dezertem obsahujícím mléčný produkt. Cena celého menu nesměla přesáhnout 34 korun.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Dálnici D8 zavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda

Dálnici D8 na Ústecku uzavřela ve směru na Prahu hromadná nehoda na 87. kilometru. Policie bude zřejmě žádat německé kolegy, aby odkláněli dopravu na své území. Informovala o tom krajská mluvčí policie Jana Slámová. K nehodě, která se stala poblíž sjezdu na Petrovice, se zatím nic bližšího neví.

Další zprávy