Babišova restaurace ve Francii získala michelinskou hvězdu

Marek Pros Marek Pros
24. 2. 2014 14:25
Francouzská restaurace Paloma získala po šesti měsících provozu michelinskou hvězdu. Oceněním se pochlubil Andrej Babiš na svém Twitteru.
Andrej Babiš, lídr ANO.
Andrej Babiš, lídr ANO. | Foto: Ludvík Hradilek

Mougins – Dvacetitisícové městečko Mougins se nachází jen patnáct minut od letoviska Cannes a do povědomí Francouzů vstoupilo jako místo posledního odpočinku malíře Pabla Picassa.

Od letošního roku se stává i velmi důležitou gastronomickou destinací. Restaurace Paloma, kterou vlastní miliardář Andrej Babiš, totiž získala michelinskou hvězdu.

Již při představení svého podniku loni v červnu Babiš prohlašoval, že chce získat prestižní ocenění do jednoho roku od otevření. Šéfkuchař Nicolas Decherchi tento úkol splnil za šest měsíců.

"Naše restaurace Paloma u Cannes dostala teprve 6 měsíců po otevření první hvězdu od Michelin Guide 2014," napsal Andrej Babiš na Twitter.

Recenze na oficiálních stránkách průvodce ocenila především vkusně zařízený interiér s barokními prvky a vyzdvihla chuťovou jemnost, s jakou jsou jihofrancouzská jídla připravována. 

Paloma si vyžádala investici přes 65 milionů korun, interiér navrhovala Babišova žena Monika. Restauraci při jejím slavnostním otevření, kterého se účastnili mimo jiné podnikatelé Ivo Valenta, Radovan Vítek či Roman Vik, pokřtil slavný francouzský šéfkuchař Cyril Lignac.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Obětí neštěstí v Lenoře byl starší muž, ukázala genetická expertiza

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny.Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Další zprávy