Babišova restaurace ve Francii získala michelinskou hvězdu

Marek Pros Marek Pros
24. 2. 2014 14:25
Francouzská restaurace Paloma získala po šesti měsících provozu michelinskou hvězdu. Oceněním se pochlubil Andrej Babiš na svém Twitteru.
Andrej Babiš, lídr ANO.
Andrej Babiš, lídr ANO. | Foto: Ludvík Hradilek

Mougins – Dvacetitisícové městečko Mougins se nachází jen patnáct minut od letoviska Cannes a do povědomí Francouzů vstoupilo jako místo posledního odpočinku malíře Pabla Picassa.

Od letošního roku se stává i velmi důležitou gastronomickou destinací. Restaurace Paloma, kterou vlastní miliardář Andrej Babiš, totiž získala michelinskou hvězdu.

Již při představení svého podniku loni v červnu Babiš prohlašoval, že chce získat prestižní ocenění do jednoho roku od otevření. Šéfkuchař Nicolas Decherchi tento úkol splnil za šest měsíců.

"Naše restaurace Paloma u Cannes dostala teprve 6 měsíců po otevření první hvězdu od Michelin Guide 2014," napsal Andrej Babiš na Twitter.

Recenze na oficiálních stránkách průvodce ocenila především vkusně zařízený interiér s barokními prvky a vyzdvihla chuťovou jemnost, s jakou jsou jihofrancouzská jídla připravována. 

Paloma si vyžádala investici přes 65 milionů korun, interiér navrhovala Babišova žena Monika. Restauraci při jejím slavnostním otevření, kterého se účastnili mimo jiné podnikatelé Ivo Valenta, Radovan Vítek či Roman Vik, pokřtil slavný francouzský šéfkuchař Cyril Lignac.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy