Veselé fotky domácích mazlíčků jsou zpět. Fotky, které bojují o titul, vás rozesmějí

Veselé fotky domácích mazlíčků jsou zpět. Fotky, které bojují o titul, vás rozesmějí
Sylvie Walkerová: Věnuj mi trochu pozornosti!
Sophie Bonnefoiová: Zvědavá kuřata.
Memphis Moreyová: Souboj malých nindžů.
Laura Pickupová: Ani se nehnu, člověče. (Bailey se na mě večer uvelebí a vůbec se mu nelíbí, když se pohnu a dokonce bych chtěla vstát) .
Foto: Lee Carpenter, Animal Friends Comedy Pet Photo Awards 2021
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
9. 7. 2021 6:00
Světová soutěž o nejveselejší fotku domácích mazlíčků se vrací. Pořadatelé zveřejnili výběr ze snímků, které zatím obdrželi, a lákají všechny majitele psů, koček a dalších zvířat, aby i oni přidali své nejlepší záběry. Uzávěrka soutěže je 15. srpna a jejím cílem je mimo jiné přispět na zvířecí charitu.

Soutěž založili Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam, tedy dva přátelé, kteří také pořádají známější fotografické klání Comedy Wildlife Photography Awards zaměřené na veselé snímky zvířat žijících v divoké přírodě. "Chceme poukázat na pozitivní roli, kterou hrají domácí mazlíčkové v našich životech. Zároveň je naším cílem pomoci charitativním organizacím, které se o zvířata starají, pokud se dostala do špatné situace," uvádějí Joynson-Hicks a Sullam. 

Díky partnerství s pojišťovnou Animal Friends Insurance věnuje soutěž letos na zvířecí charitu 10 tisíc britských liber (v přepočtu zhruba 300 tisíc korun).

"Doufáme, že už tyto první zveřejněné fotografie ze soutěže vyvolají u lidí úsměv na tváři a snad i někoho povzbudí k tomu, aby přispěl svým snímkem. Mohou se účastnit profesionální i amatérští fotografové a soutěžit budou i krátká videa. Minulý rok vzbudila naše soutěž velký ohlas a doufáme, že tomu tak bude i letos," věří Tom Sullam. 

Amanda Broomeová z organizace Animal Support Angels velmi oceňuje podporu, kterou jim poskytují pořadatelé soutěže, protože pandemický rok přinesl mnohým charitativním organizacím velké výpadky v příjmech. "Uplynulý rok byl velmi těžký pro tisíce domácích zvířat a mnohé zoufale potřebují  pomoc. Díky Animal Friends Pet Comedy Photography Awards dokážeme směrovat naši pozornost i finance tam, kde jsou nejvíce potřeba, tedy na péči o zvířata a jejich léčení," uvedla. Soutěž je podle ní nejen zábavná, ale navíc dokáže zlepšit život mnoha opuštěným zvířatům. 

O soutěži

Uzávěrka soutěže je 15. srpna, finalisté budou vyhlášeni během října a vítězové v listopadu. Vítěz získá finanční cenu ve výši dvou tisíc liber (zhruba 60 tisíc korun). Vstupní poplatek je pět liber (cca 150 Kč), do soutěže lze v jeho rámci poslat až pět fotografií nebo videí. Kategorie jsou následující: psi, kočky, koně, ostatní domácí mazlíčci, podobnost mezi pánem a jeho zvířetem, video, juniorští fotografové. Více informací na www.comedypetphoto.com

 

Právě se děje

před 12 minutami

Vrchní soud zamítl odvolání Heavy Machinery, firma je tak nadále v konkurzu

Vrchní soud v Praze zamítl odvolání firmy Heavy Machinery Services (HMS) proti tomu, že krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil na její majetek konkurz. Námitka, že soudce krajského soudu je podjatý, je podle Vrchního soudu nedůvodná, navíc věc nesnese odkladu. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Konkurs je tak pravomocný, řekl soudce Zdeněk Strnad.

Bývalá vagonka Legios je v insolvenci, od roku 2014 v úpadku. Věřitelé původně přihlásili pohledávky za téměř tři miliardy Kč. Teď HMS dluží asi 1,1 miliardy korun, jak řekla ČTK v červnu insolvenční správkyně Petra Hýsková. HMS podala v červnu odvolání proti tomu, že krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil na její majetek konkurz. Domáhala se, aby odvolací soud usnesení zrušil a věc znovu projednal jiný soudce než Zdeněk Strnad.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy