Obrazem: Americké hudební ceny ovládla Taylor Swift. Celebrity vzpomínaly na oběti útoků v Paříži

Obrazem: Americké hudební ceny ovládla Taylor Swift. Celebrity vzpomínaly na oběti útoků v Paříži
"Ve světle nedávných událostí v Paříži jsme chtěli vyjádřit solidaritu. Tam, kde slova nestačí, přichází píseň," uvedl hudební dramaturg American Music Awards.
Britská skupina One Direction již podruhé získala cenu v kategorii umělec roku, a zanechala tak za sebou například Nicki Minaj nebo Taylor Swift.
One Direction proměnili i nominaci v kategorii nejlepší popová skupina.
Slavnostní večer zahájila zpěvačka Jennifer Lopez.
Foto: Reuters
Magazín Magazín, Reutres
23. 11. 2015 10:34
Třiačtyřicátý ročník American Music Awards ovládla zpěvačka Taylor Swift. Celine Dion vzdala hold obětem nedávných teroristických útoků v Paříži, během večera zazpívala píseň od Édith Piaf.

Los Angeles - Americká countryová zpěvačka Taylor Swift se opět stala hlavní postavou nedělního 43. ročníku American Music Awards. Proměnila tři z šesti nominací.

Kategorii Umělec roku už podruhé opanovala chlapecká skupina One Direction. Ta se mimo jiné stala i nejlepší poprockovou kapelou.

Slavnostní předávání hudebních cen tentokrát zahájila svým vstoupením Jennifer Lopez. Kromě ní nebo kanadského zpěváka Justina Biebera se na pódiu divadla Microsoft Theatre objevila i zpěvačka Céline Dion, která vzdala hold obětem nedávných teroristických útoků v Paříži.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy