Osm svateb a 60 tisíc rozhovorů. Zemřela moderátorská legenda Larry King

Americký moderátor Larry King
Zeiger vystudoval státní střední školu, ale již od puberty toužil pracovat v rádiu. Vydal se proto do Miami, kde pracoval jako uklízeč a pomocník v rádiu WAHR. Poté, co jeden z hlasatelů odešel, dostal jeho místo a manažer stanice mu poradil, aby si vymyslel umělecký pseudonym. Larry King poprvé vysílal v květnu 1957.
Po falešném nařčení z krádeže musel dlouhé měsíce obnovovat svou kariéru, ale už od konce 70. let začal uvádět celonárodní noční talkshow v celonárodním Mutual Broadcasting System a čtyři roky nato měl svůj sloupek v novinách USA Today. Ty vydávaly jeho názory až do roku 2001.
Na židli proti Kingovi se ocitla řada celebrit, státníků, vědců, podnikatelů, ale i autorů konspiračních teoriích. Na snímku je s palestinským politikem Jásirem Arafatem při rozhovoru v roce 1993.
Roku 1999 vyzpovídal také bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten Kingovi prozradil, že zvažuje kandidaturu do Bílého domu, o osmnáct let později do něj jako prezident nastoupil.
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 23. 1. 2021 14:40
Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Proslavil se jako televizní tvář televize CNN, v níž zpovídal prezidentské kandidáty, celebrity i hosty z každodenního života. King byl začátkem ledna hospitalizován s koronavirovou nákazou. Podívejte se na největší životní i osobnostní milníky neortodoxního moderátora, jenž za svůj život vedl zhruba 60 tisíc rozhovorů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy