Osm svateb a 60 tisíc rozhovorů. Zemřela moderátorská legenda Larry King

Americký moderátor Larry King
Zeiger vystudoval státní střední školu, ale již od puberty toužil pracovat v rádiu. Vydal se proto do Miami, kde pracoval jako uklízeč a pomocník v rádiu WAHR. Poté, co jeden z hlasatelů odešel, dostal jeho místo a manažer stanice mu poradil, aby si vymyslel umělecký pseudonym. Larry King poprvé vysílal v květnu 1957.
Po falešném nařčení z krádeže musel dlouhé měsíce obnovovat svou kariéru, ale už od konce 70. let začal uvádět celonárodní noční talkshow v celonárodním Mutual Broadcasting System a čtyři roky nato měl svůj sloupek v novinách USA Today. Ty vydávaly jeho názory až do roku 2001.
Na židli proti Kingovi se ocitla řada celebrit, státníků, vědců, podnikatelů, ale i autorů konspiračních teoriích. Na snímku je s palestinským politikem Jásirem Arafatem při rozhovoru v roce 1993.
Roku 1999 vyzpovídal také bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten Kingovi prozradil, že zvažuje kandidaturu do Bílého domu, o osmnáct let později do něj jako prezident nastoupil.
Foto: ČTK
Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 23. 1. 2021 14:40
Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Proslavil se jako televizní tvář televize CNN, v níž zpovídal prezidentské kandidáty, celebrity i hosty z každodenního života. King byl začátkem ledna hospitalizován s koronavirovou nákazou. Podívejte se na největší životní i osobnostní milníky neortodoxního moderátora, jenž za svůj život vedl zhruba 60 tisíc rozhovorů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy