Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech

Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech
Cirk La Putyka oživil vnitrobloky v rámci projektu Kulturu nezastavíš.
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce. Na tomto snímku jeden ze studentů fotografické školy, kteří přišli fotit na Karlův most svůj "domácí úkol".
Odebírání vzorků pro testy na covid-19 se nelíbilo především dětem, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Dvojice v rouškách v tramvaji na Malostranském náměstí.
Foto: Lukáš Bíba
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce.

Lukáš Bíba pro Aktuálně.cz vybral i řadu unikátních snímků, které na výstavě neuvidíte. Projekt Koronavirus - život v nouzovém stavu, v jehož rámci třináct českých fotožurnalistů zachycuje Česko v době pandemie, doprovází na Staroměstské radnici velkou fotografickou výstavu vítězů World Press Photo 2020.

Fotografie Lukáše Bíby i jeho dalších kolegů se určitě vyplatí vidět. Část z nich se s velkou pravděpodobností zapíše do historie a z některých se stanou ikony, které budeme ve výběrech zveřejňovat k pátému, desátému či pětadvacátému výročí koronavirové pandemie.

Výstava na Staroměstské radnici potrvá do 28. června (více informací najdete na stránkách pořádající společnosti Czech Photo).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy