Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech

Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech
Cirk La Putyka oživil vnitrobloky v rámci projektu Kulturu nezastavíš.
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce. Na tomto snímku jeden ze studentů fotografické školy, kteří přišli fotit na Karlův most svůj "domácí úkol".
Odebírání vzorků pro testy na covid-19 se nelíbilo především dětem, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Dvojice v rouškách v tramvaji na Malostranském náměstí.
Foto: Lukáš Bíba
dap vot Lukáš Bíba, dap, vot
15. 6. 2020 6:21
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce.

Lukáš Bíba pro Aktuálně.cz vybral i řadu unikátních snímků, které na výstavě neuvidíte. Projekt Koronavirus - život v nouzovém stavu, v jehož rámci třináct českých fotožurnalistů zachycuje Česko v době pandemie, doprovází na Staroměstské radnici velkou fotografickou výstavu vítězů World Press Photo 2020.

Fotografie Lukáše Bíby i jeho dalších kolegů se určitě vyplatí vidět. Část z nich se s velkou pravděpodobností zapíše do historie a z některých se stanou ikony, které budeme ve výběrech zveřejňovat k pátému, desátému či pětadvacátému výročí koronavirové pandemie.

Výstava na Staroměstské radnici potrvá do 28. června (více informací najdete na stránkách pořádající společnosti Czech Photo).

 

Právě se děje

před 13 minutami

Vítkovice sestupují z druhé ligy

Fotbalisté Vítkovic v dnešním utkání 28. kola prohráli 1:3 ve Varnsdorfu a jsou prvním sestupujícím z druhé ligy. Slezané mají dvě kola před koncem na příčky zajišťující záchranu nesmazatelnou ztrátu osmi bodů. Domácí naopak opustili sestupové pásmo.

Varnsdorf do důležitého souboje vstoupil velmi rázně a už v deváté minutě vedl 2:0 po brankách Schöna s Ondráčkem. Po přestávce přidal třetí gól Breda a hosté už jen v nastavení snížili. Varnsdorf se tak po šesti kolech dočkal vítězství a přiblížil se záchraně.

Dvě kola před koncem je Varnsdorf s 25 body těsně nad sestupovým pásmem na čtrnácté příčce a od patnáctého Sokolova ho dělí dva body. Poslední Vítkovice jsou se 17 body už bez šance a po čtyřech letech mají namířeno do třetí nejvyšší soutěže MSFL.

před 52 minutami

D6 na 5. km u Hostivice uzavřela ve směru na Karlovy Vary nehoda tří aut, sedm lidí utrpělo lehká zranění. Dálnice je kvůli nehodě uzavřena.

před 1 hodinou

Dánsko povolilo obnovení prací na plynovodu Nord Stream 2

Dánsko dnes vydalo povolení, aby projekt plynovodu Nord Stream 2 mohl dokončit poslední úsek potrubí v dánských vodách. Kodaň tak odstranila hlavní překážku k dokončení projektu, který už byl několikrát zpožděn a kterým se má přepravovat ruský zemní plyn do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Proti projektu se staví Spojené státy, ale také Ukrajina a Polsko, dosavadní tranzitní země pro ruský plyn. Nový plynovod tyto země obejde.

Výstavba plynovodu o celkové délce 1230 kilometrů je téměř u konce. Chybí ještě dokončit úsek v dánských vodách dlouhý téměř 120 kilometrů. Plynovod má přivádět plyn z Ruska po dně Baltského moře do Německa, takže obchází státy střední a východní Evropy.

Projekt se zastavil v prosinci, protože švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která pokládá potrubí, přerušila činnost kvůli americkým sankcím. Dánský energetický úřad dnes uvedl, že umožní projektu vedenému ruským plynárenským gigantem Gazprom použít lodě k pokládce potrubí s kotvami namísto vyspělejších plavidel, která využívají takzvanou technologii self-positioning. Ta automaticky udržuje pozici lodě a právě na ni se americké sankce zaměřují.

Další zprávy