Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech

Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech
Cirk La Putyka oživil vnitrobloky v rámci projektu Kulturu nezastavíš.
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce. Na tomto snímku jeden ze studentů fotografické školy, kteří přišli fotit na Karlův most svůj "domácí úkol".
Odebírání vzorků pro testy na covid-19 se nelíbilo především dětem, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Dvojice v rouškách v tramvaji na Malostranském náměstí.
Foto: Lukáš Bíba
dap vot Lukáš Bíba, dap, vot
15. 6. 2020 6:21
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce.

Lukáš Bíba pro Aktuálně.cz vybral i řadu unikátních snímků, které na výstavě neuvidíte. Projekt Koronavirus - život v nouzovém stavu, v jehož rámci třináct českých fotožurnalistů zachycuje Česko v době pandemie, doprovází na Staroměstské radnici velkou fotografickou výstavu vítězů World Press Photo 2020.

Fotografie Lukáše Bíby i jeho dalších kolegů se určitě vyplatí vidět. Část z nich se s velkou pravděpodobností zapíše do historie a z některých se stanou ikony, které budeme ve výběrech zveřejňovat k pátému, desátému či pětadvacátému výročí koronavirové pandemie.

Výstava na Staroměstské radnici potrvá do 28. června (více informací najdete na stránkách pořádající společnosti Czech Photo).

 

Právě se děje

před 40 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy