Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech

Pandemie očima vítěze Czech Press Photo. Výjimečná doba ve 27 obrazech
Cirk La Putyka oživil vnitrobloky v rámci projektu Kulturu nezastavíš.
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce. Na tomto snímku jeden ze studentů fotografické školy, kteří přišli fotit na Karlův most svůj "domácí úkol".
Odebírání vzorků pro testy na covid-19 se nelíbilo především dětem, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Dvojice v rouškách v tramvaji na Malostranském náměstí.
Foto: Lukáš Bíba
dap vot Lukáš Bíba, dap, vot
15. 6. 2020 6:21
Absolutní vítěz soutěže Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba je jedním ze špičkových českých fotoreportérů, kteří se věnují dokumentování koronavirové krize v Česku. Společně s dvanácti kolegy nyní vystavuje snímky na toto téma na Staroměstské radnici v Praze. Ve fotogalerii přinášíme exkluzivní výběr z jeho práce.

Lukáš Bíba pro Aktuálně.cz vybral i řadu unikátních snímků, které na výstavě neuvidíte. Projekt Koronavirus - život v nouzovém stavu, v jehož rámci třináct českých fotožurnalistů zachycuje Česko v době pandemie, doprovází na Staroměstské radnici velkou fotografickou výstavu vítězů World Press Photo 2020.

Fotografie Lukáše Bíby i jeho dalších kolegů se určitě vyplatí vidět. Část z nich se s velkou pravděpodobností zapíše do historie a z některých se stanou ikony, které budeme ve výběrech zveřejňovat k pátému, desátému či pětadvacátému výročí koronavirové pandemie.

Výstava na Staroměstské radnici potrvá do 28. června (více informací najdete na stránkách pořádající společnosti Czech Photo).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy