NASA hledá ochránce světa před mimozemšťany. Nabízí plat až čtyři miliony a pětiletý kontrakt

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 8. 2017 20:59
Americká NASA hledá zaměstnance, jehož pracovní náplň připomíná film "Muži v černém". Shání důstojníka ochrany planety, jehož hlavní starostí je zabránit kontaminaci Země mimozemským životem či objekty. Kromě až čtyřmilionového platu nabízí také zaměstnanecké benefity a pětiletý kontrakt.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: NASA

Pokud jste fanoušky vesmíru a chtěli byste přispět k ochraně planety, NASA má pro vás exkluzivní nabídku. Americká kosmická agentura hledá důstojníka ochrany planety, který bude bránit rozšiřování záměrného i nezáměrného mimozemského života na Zemi.

"Planetární ochrana se týká vyhýbání se organické a biologické kontaminaci v lidském i robotickém výzkumu vesmíru," uvádí popis práce. Vybraný kandidát by tak měl umět všemi silami zabránit šíření jakýchkoliv mimozemských vlivů během vesmírného cestování. Informace o netradiční pracovní nabídce obletěla světová média.

NASA nabízí také vcelku zajímavý plat, ročně se pohybuje v přepočtu mezi 2,7 a 4 miliony korun. Kromě milionového platu nabízí i další zaměstnanecké benefity.

Žadatelé by měli být inženýři specialisté

Jak píše Business Insider, existují pouze dvě místa, kde lze tuto práci na plný úvazek vykonávat. Jedno je právě NASA a druhé Evropská kosmická agentura. Jedná se tak o velmi exkluzivní pozici, kterou bude moci budoucí zaměstnanec vykonávat pouze pět let.

Před novým výběrovým řízením ji pro NASA stále vykonává Catharine Conleyová, která v dřívějším rozhovoru pro Business Insider vysvětlila, že hlavním důvodem, proč obě kosmické agentury hledají "ochranáře", je mezinárodní dohoda nařizující, že vesmírné mise musí být maximálně bezpečné a nesmí při nich docházet ke kontaminaci cizího světa. 

A jaké jsou požadavky na kandidáty?

Žadatelé by měli být inženýři experti a měli by mít rozsáhlé znalosti planetární ochrany. Jestliže budou vybráni, nejenže si budou moci na vizitku napsat záviděníhodné zaměstnání, ale získají také bezpečnostní oprávnění střední úrovně.

Pro ty, kteří zatím požadavkům příliš nevyhovují, ale přesto by je toto povolání do budoucna zajímalo, je určen kurz planetární ochrany, který začíná již v listopadu. Otevřen je čtrnácti studentům, kteří se rekrutují z řad manažerů, inženýrů, designérů či laboratorních techniků.

 

Právě se děje

před 36 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy