NASA hledá ochránce světa před mimozemšťany. Nabízí plat až čtyři miliony a pětiletý kontrakt

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 8. 2017 20:59
Americká NASA hledá zaměstnance, jehož pracovní náplň připomíná film "Muži v černém". Shání důstojníka ochrany planety, jehož hlavní starostí je zabránit kontaminaci Země mimozemským životem či objekty. Kromě až čtyřmilionového platu nabízí také zaměstnanecké benefity a pětiletý kontrakt.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: NASA

Pokud jste fanoušky vesmíru a chtěli byste přispět k ochraně planety, NASA má pro vás exkluzivní nabídku. Americká kosmická agentura hledá důstojníka ochrany planety, který bude bránit rozšiřování záměrného i nezáměrného mimozemského života na Zemi.

"Planetární ochrana se týká vyhýbání se organické a biologické kontaminaci v lidském i robotickém výzkumu vesmíru," uvádí popis práce. Vybraný kandidát by tak měl umět všemi silami zabránit šíření jakýchkoliv mimozemských vlivů během vesmírného cestování. Informace o netradiční pracovní nabídce obletěla světová média.

NASA nabízí také vcelku zajímavý plat, ročně se pohybuje v přepočtu mezi 2,7 a 4 miliony korun. Kromě milionového platu nabízí i další zaměstnanecké benefity.

Žadatelé by měli být inženýři specialisté

Jak píše Business Insider, existují pouze dvě místa, kde lze tuto práci na plný úvazek vykonávat. Jedno je právě NASA a druhé Evropská kosmická agentura. Jedná se tak o velmi exkluzivní pozici, kterou bude moci budoucí zaměstnanec vykonávat pouze pět let.

Před novým výběrovým řízením ji pro NASA stále vykonává Catharine Conleyová, která v dřívějším rozhovoru pro Business Insider vysvětlila, že hlavním důvodem, proč obě kosmické agentury hledají "ochranáře", je mezinárodní dohoda nařizující, že vesmírné mise musí být maximálně bezpečné a nesmí při nich docházet ke kontaminaci cizího světa. 

A jaké jsou požadavky na kandidáty?

Žadatelé by měli být inženýři experti a měli by mít rozsáhlé znalosti planetární ochrany. Jestliže budou vybráni, nejenže si budou moci na vizitku napsat záviděníhodné zaměstnání, ale získají také bezpečnostní oprávnění střední úrovně.

Pro ty, kteří zatím požadavkům příliš nevyhovují, ale přesto by je toto povolání do budoucna zajímalo, je určen kurz planetární ochrany, který začíná již v listopadu. Otevřen je čtrnácti studentům, kteří se rekrutují z řad manažerů, inženýrů, designérů či laboratorních techniků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy