NASA hledá ochránce světa před mimozemšťany. Nabízí plat až čtyři miliony a pětiletý kontrakt

Magazín Magazín
Aktualizováno 6. 8. 2017 20:59
Americká NASA hledá zaměstnance, jehož pracovní náplň připomíná film "Muži v černém". Shání důstojníka ochrany planety, jehož hlavní starostí je zabránit kontaminaci Země mimozemským životem či objekty. Kromě až čtyřmilionového platu nabízí také zaměstnanecké benefity a pětiletý kontrakt.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: NASA

Pokud jste fanoušky vesmíru a chtěli byste přispět k ochraně planety, NASA má pro vás exkluzivní nabídku. Americká kosmická agentura hledá důstojníka ochrany planety, který bude bránit rozšiřování záměrného i nezáměrného mimozemského života na Zemi.

"Planetární ochrana se týká vyhýbání se organické a biologické kontaminaci v lidském i robotickém výzkumu vesmíru," uvádí popis práce. Vybraný kandidát by tak měl umět všemi silami zabránit šíření jakýchkoliv mimozemských vlivů během vesmírného cestování. Informace o netradiční pracovní nabídce obletěla světová média.

NASA nabízí také vcelku zajímavý plat, ročně se pohybuje v přepočtu mezi 2,7 a 4 miliony korun. Kromě milionového platu nabízí i další zaměstnanecké benefity.

Žadatelé by měli být inženýři specialisté

Jak píše Business Insider, existují pouze dvě místa, kde lze tuto práci na plný úvazek vykonávat. Jedno je právě NASA a druhé Evropská kosmická agentura. Jedná se tak o velmi exkluzivní pozici, kterou bude moci budoucí zaměstnanec vykonávat pouze pět let.

Před novým výběrovým řízením ji pro NASA stále vykonává Catharine Conleyová, která v dřívějším rozhovoru pro Business Insider vysvětlila, že hlavním důvodem, proč obě kosmické agentury hledají "ochranáře", je mezinárodní dohoda nařizující, že vesmírné mise musí být maximálně bezpečné a nesmí při nich docházet ke kontaminaci cizího světa. 

A jaké jsou požadavky na kandidáty?

Žadatelé by měli být inženýři experti a měli by mít rozsáhlé znalosti planetární ochrany. Jestliže budou vybráni, nejenže si budou moci na vizitku napsat záviděníhodné zaměstnání, ale získají také bezpečnostní oprávnění střední úrovně.

Pro ty, kteří zatím požadavkům příliš nevyhovují, ale přesto by je toto povolání do budoucna zajímalo, je určen kurz planetární ochrany, který začíná již v listopadu. Otevřen je čtrnácti studentům, kteří se rekrutují z řad manažerů, inženýrů, designérů či laboratorních techniků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy