Playboy se vrací ke svlečeným modelkám. Byla to chyba, nahota je normální, přiznal časopis

Magazín Magazín
14. 2. 2017 11:35
Slavný americký časopis Playboy se vrací k fotkám nahých žen. „Odstranit nahotu byla chyba,“ říká syn zakladatele Cooper Hefner. Kromě svlečených playmates se čtenáři můžou těšit také na politické vtipy a sloupky o ženské sexualitě.
Elam Elizabeth - playmate březen 2017
Elam Elizabeth - playmate březen 2017 | Foto: Reuters

V prvním jarním čísle slavného magazínu Playboy se opět vrátí fotky nahých žen. Na obálce se objeví modelka Elizabeth Elam nahoře bez s titulkem Nahota je normální. Magazín již zveřejnil fotku obálky na svém Instagramu.

Pětadvacetiletý syn Hugha Hefnera, zakladatele Playboye, Cooper připustil, že „způsob, jakým byla dosud nahota v Playboyi zobrazována, byl zastaralý, ale odstranit ji zcela byla chyba.“ Podle něj nahota sama o sobě nebyla nikdy problém. „Vracíme se k naší identitě a rekultivujeme značku,“ oznámil Hefner mladší, který zastává post kreativního ředitele.

Nahota a politika

Nahé fotky se vedení magazínu rozhodlo odstranit v říjnu 2015 s tím, že „nyní je člověk zdarma jen jedno kliknutí od jakéhokoli sexuálního aktu, který si můžeme představit.“

Mediální analytik a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media Filip Rožánek ke kroku amerického časopisu tehdy poznamenal: „Odstraněním nahotinek může lépe oslovit trhy, které jsou na výskyt nahoty citlivé. Na druhou stranu tím ztratí jedinečnost, bude to další časopis pro muže. Nemyslím, že se to vyplatí, bude jen jeden z mnoha.“

Kromě fotek odhalených žen se do magazínu vrací rubrika Party Jokes (Politické vtipy), jejímž cílem je podle kreativního ředitele rozesmát čtenáře a vyzvednout hravost značky. Cooper Hefner obnovuje také sloupek Playboy Philosophy (Filozofie Playboye), který zavedl jeho otec před 40 lety. Hefner mladší uvedl, že jeho cílem je prozkoumat současné politické a kulturní klima ve Spojených státech.

Pamela Anderson i Fidel Castro

Z obálky legendárního časopisu naopak zmizí věta Zábava pro muže. „Playboy bude vždy lifestylovou značkou zaměřenou na mužské zájmy, ale stejně jako se vyvíjí genderové role ve společnosti, vyvíjíme se i my,“ dodal Cooper Hefner.

Agentura Reuters v roce 2015 připomněla, že magazín si zakládal na určitém intelektuálním obsahu a v minulosti spolupracoval například se spisovateli Kurtem Vonnegutem, Harukim Murakamim nebo Vladimirem Nabokovem. Na stránkách publikoval také rozhovory s politickými osobnostmi jako Fidel Castro, Martin Luther King či John Lennon.

V časopise se během 60 let objevily nahé fotky Marilyn Monroe, Madonny nebo Pamely Anderson. V loňském roce zaplnily stránky Playboye oblečené ženy ve svůdných pózách, mezi nimi i muslimka v hidžábu.

Nejnovější číslo, které vychází 28. února ve Spojených státech, obsahuje kromě fotek playmate Niny Daniele či Scarlett Byrne i esej na téma důležitost ženské sexuality a dvojího měřítka, která existuje mezi muži a ženami. Vydání je možné stáhnout i digitálně na stránkách Playboye.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy