Playboy se vrací ke svlečeným modelkám. Byla to chyba, nahota je normální, přiznal časopis

Magazín Magazín
14. 2. 2017 11:35
Slavný americký časopis Playboy se vrací k fotkám nahých žen. „Odstranit nahotu byla chyba,“ říká syn zakladatele Cooper Hefner. Kromě svlečených playmates se čtenáři můžou těšit také na politické vtipy a sloupky o ženské sexualitě.
Elam Elizabeth - playmate březen 2017
Elam Elizabeth - playmate březen 2017 | Foto: Reuters

V prvním jarním čísle slavného magazínu Playboy se opět vrátí fotky nahých žen. Na obálce se objeví modelka Elizabeth Elam nahoře bez s titulkem Nahota je normální. Magazín již zveřejnil fotku obálky na svém Instagramu.

Pětadvacetiletý syn Hugha Hefnera, zakladatele Playboye, Cooper připustil, že „způsob, jakým byla dosud nahota v Playboyi zobrazována, byl zastaralý, ale odstranit ji zcela byla chyba.“ Podle něj nahota sama o sobě nebyla nikdy problém. „Vracíme se k naší identitě a rekultivujeme značku,“ oznámil Hefner mladší, který zastává post kreativního ředitele.

Nahota a politika

Nahé fotky se vedení magazínu rozhodlo odstranit v říjnu 2015 s tím, že „nyní je člověk zdarma jen jedno kliknutí od jakéhokoli sexuálního aktu, který si můžeme představit.“

Mediální analytik a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media Filip Rožánek ke kroku amerického časopisu tehdy poznamenal: „Odstraněním nahotinek může lépe oslovit trhy, které jsou na výskyt nahoty citlivé. Na druhou stranu tím ztratí jedinečnost, bude to další časopis pro muže. Nemyslím, že se to vyplatí, bude jen jeden z mnoha.“

Kromě fotek odhalených žen se do magazínu vrací rubrika Party Jokes (Politické vtipy), jejímž cílem je podle kreativního ředitele rozesmát čtenáře a vyzvednout hravost značky. Cooper Hefner obnovuje také sloupek Playboy Philosophy (Filozofie Playboye), který zavedl jeho otec před 40 lety. Hefner mladší uvedl, že jeho cílem je prozkoumat současné politické a kulturní klima ve Spojených státech.

Pamela Anderson i Fidel Castro

Z obálky legendárního časopisu naopak zmizí věta Zábava pro muže. „Playboy bude vždy lifestylovou značkou zaměřenou na mužské zájmy, ale stejně jako se vyvíjí genderové role ve společnosti, vyvíjíme se i my,“ dodal Cooper Hefner.

Agentura Reuters v roce 2015 připomněla, že magazín si zakládal na určitém intelektuálním obsahu a v minulosti spolupracoval například se spisovateli Kurtem Vonnegutem, Harukim Murakamim nebo Vladimirem Nabokovem. Na stránkách publikoval také rozhovory s politickými osobnostmi jako Fidel Castro, Martin Luther King či John Lennon.

V časopise se během 60 let objevily nahé fotky Marilyn Monroe, Madonny nebo Pamely Anderson. V loňském roce zaplnily stránky Playboye oblečené ženy ve svůdných pózách, mezi nimi i muslimka v hidžábu.

Nejnovější číslo, které vychází 28. února ve Spojených státech, obsahuje kromě fotek playmate Niny Daniele či Scarlett Byrne i esej na téma důležitost ženské sexuality a dvojího měřítka, která existuje mezi muži a ženami. Vydání je možné stáhnout i digitálně na stránkách Playboye.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Rubljov vyhrál na antuce v Hamburku už třetí letošní turnaj

Ruský tenista Andrej Rubljov vyhrál před French Open antukový turnaj v Hamburku a v této sezoně, na půl roku přerušené koronavirem, slaví již třetí titul. Poprvé dobyl podnik kategorie ATP 500. Druhého nasazeného Řeka Stefanose Tsitsipase ve finále přehrál 6:4, 3:6 a 7:5.

Rubljov v generálce na antukový grandslam v Paříži předvedl v závěru skvělý obrat. V bitvě dvou dvaadvacetiletých hráčů totiž světová šestka Tsitsipas vedl v rozhodujícím setu už 5:3, ale rodák z Moskvy prokázal pevné nervy a vynahradil si zklamání z hamburské antuky z loňska, kdy finálový duel s Gruzíncem Nikolozem Basilašvilim prohrál.

Více titulů na okruhu ATP má letos jen světová jednička Novak Djokovič, a to o jeden. Rubljov na začátku sezony ovládl turnaje v Dauhá a Adelaide. Dnes 14. hráč žebříčku získal pátou trofej v kariéře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy