Milovníci piva pozor! V Mikulově se koná Pivobraní

Ilona Víchová
10. 8. 2012 11:43
Netradičné zážitek a dobré pití? Tuto super kombinaci vyzkoušejte na Mikulovském Pivobraní
Foto: Aktuálně.cz

Co Čech to pivař. Tak tahle by se dalo jednoduše popsat Mikulovské Pivobraní. Staňte se součástí pivní tradice v srdci jižní Moravy a užijte si široký výběr kvalitního piva od velkých i malých soukromých pivovarů. Vydejte se na dovolenou nebo na výlet a prohlédněte si nejkrásnější město na Moravě, které výjimečně provoní pivní chmel.

Mikulovské Pivobraní

Krásným mottem: "In vino veritas, in pivo taky" zvou pořadatelé na další ročník dvoudenního festivalu zlatého moku. Ochutnejte až 70 druhů pivních speciálů, které vám budou nabízet velké známe pivovary, ale také i menší rodinné podniky. Po celou dobu akce vám bude hrát skvělá rocková muzika a břicha vám naplní grilované speciality. Pro pány je připravená soutěž Miss Mokré tričko, dámy ustrnou nad úžasnou ohňovou show a děti si užijí ve svém speciálním programu. Po celou dobu festivalu se soutěží o titul Pivo Jižní Moravy.

Foto: Aktuálně.cz

Spojte pivní zábavu s prohlídkou překrásného města na jižní Moravě. Mikulov navštíví známé pivovary z tuzemska i ze Slovenska. Užijete si nevšední gastronomické zážitky. Mikulovské pivobraní na vás čeká ve dnech 10. a 11. srpna.

Bohatý program

V pátek celou akci začne od 16:30 rocková kapela Denwer. Oficiální zahájení proběhne v 19:50 hodin. Od té chvíle začnou oslavy typického českého nápoje, piva. Přestřižení pásky se zhostil starosta města Mikulov, pan Rostislav Koštial. Od osmi hodin zábavu rozjede legendární kapela Mňága a Žďorp.

V sobotu začne den přehlídkou mažoretek Kalimero z Vyškova, které vám předvedou, co vše dovedou. Pro děti bude připravený úžasný pěnový bazén, kterým si nejmenší účastníci připomenou slastnou pěnu z piva. Unikátní představení čeká na diváky v 15:30. Zahraje kapela Medicimbal, kde se spojuje tradiční cimbálová muzika s rockovým nářezem. Od 18.00 hodin budou v pozoru fanynky Xindla X, který předvede, co dovede na pivním festivalu. Od devíti hodin si přijdou na své pánové. Proběhne soutěž Miss mokré tričko a následně vyhlásí výherce soutěže Pivo jižní Moravy. Celou akci zakončí ohňová show.

Malé návštěvníky po celou dobu festivalu čeká hromada zábavy. Kromě pěnového bazénu, přijde také klaun. Pokud budou mít děti chuť, mohou si v dílnách něco vyrobit nebo si zahrát hru. V areálu na ně čeká veliká skluzavka a další atrakce. V sobotu odpoledne je pobaví dětské divadlo "Kocour v Botech" a různá pohádková stanoviště rozmístěná po celém festivalu.

Kdy a kde

První ročník proběhl v minulém roce. Malá akce pořádaná v Březí u Mikulova se přesunula do Mikulova a stalo se z ní Mikulovské Pivobraní.

Letos se akce koná od pátku 10. srpna do soboty 11. srpna v Mikulově. Jednodenní vstupné stojí 150 korun a v předprodeji 100 korun. Dvoudenní vstupné vyjde dospělého člověka na 250 korun. Děti do 12  let, senioři a držitelé ZTP a ZTP-P mají vstup zdarma. Každá vstupenka platí jako 50 procentní sleva z plného vstupného na prohlídku Jeskyně Na Turoldu a na tři expozice v Regionálním muzeu v Mikulově.

Foto: www.rmm.cz

Jeskyně je vlastně labyrint v nitru pálavského hřbetu. Najdete tam vzácnou flóru i faunu. Jeskyně je vyhlášená hlavně díky osmi druhů netopýrů, kteří tam žijí. Jeskyně se nachází v Přírodní rezervaci Turold, kde při své procházce potkáte i unikáty, jako kudlanku nábožnou nebo ještěrku zelenou. Naproti vchodu do jeskyně najdete geopark, který představuje 17 základních hornin. Jeskyně je v létě otevřená od 9.00 do 17:00 hodin.

Vydejte se na výlet do Mikulova a prožijete krásnou dovolenou. Kromě dobrého piva na vás čeká i tradiční víno, krásné cyklistiské trasy a Mikulovský zámek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy