Michelinskou hvězdu obhájily Alcron, La Degustation i Field. Eska získala Bib Gourmand

ČTK pej, ČTK
Aktualizováno 7. 3. 2017 19:04
Restaurace Alcron, La Degustation a Field jsou znovu zařazeny do prestižního Michelinského průvodce evropskými restauracemi. Novinkou je však úspěch pro karlínskou Esku, která obdržela ocenění Bib Gourmand. Michelin takto oceňuje restaurace, které nabízejí "výjimečné jídlo za rozumnou cenu". V Praze ji mají ještě podniky Maso a Kobliha, Aureole, Divinis, Na Kopci, Sansho a SaSaZu.
Šéfkuchař Martin Štangl
Šéfkuchař Martin Štangl | Foto: Instagram Eska

Praha - Alcron, La Degustation a Field i letos obhájily michelinskou hvězdu. Karlínská restaurace Eska získala nové ocenění Bib Gourmand, které uděluje Michelin restauracím, které nabízejí "výjimečné jídlo za rozumnou cenu". V Praze ji mají ještě podniky Maso a Kobliha, Aureole, Divinis, Na Kopci, Sansho a SaSaZu.

"Je to skvělá zpráva, mám z ní velkou radost. Děkuji našim kuchařům, placu a také lidem z Ambiente, kteří nás podporují," poděkoval šéfkuchař Esky Martin Štangl. Inspiraci pro svůj podnik hledá ve starých kuchařkách a skandinávské gastronomii.

Jednu hvězdu získalo letos celkem 386 evropských restaurací. Na dvě michelinské hvězdy se letos nově dostalo 12 evropských restaurací, celkově jich je v průvodci už 91. V této kategorii vyzdvihuje Michelin hlavně vídeňskou restauraci Amador. Chválí její osobitý interiér s vinnými sudy a talent mladého, ale zkušeného šéfkuchaře. Tři hvězdičky obdržela dvacítka restaurací, nováčkem v této kategorii je Lasarte v Barceloně.

"Díky nové generaci mladých kuchařů, kteří prokazují schopnost vařit na vysoké úrovni, nebyl nikdy takový výběr skvělých restaurací jako dnes, často ve velmi uvolněné a pohodové atmosféře," řekl ředitel prestižního průvodce Michael Ellis.

Podívejte se do zákulisí oceněné restaurace Eska v pražském Karlíně | Video: Restaurace Eska
 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA přestanou Hongkongu připisovat zvláštní status, budou s ním jednat jako se zbytkem pevninské Číny

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií nově jednat jako se zbytkem pevninské Číny. Exekutivním příkazem to nařídil prezident Donald Trump v reakci na přijetí nového bezpečnostního zákona pro Hongkong, který prosadil Peking. Trump rovněž podepsal zákon, jež uvaluje sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí a uskutečňování tohoto kontroverzního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy