Michelinský kuchař čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Slavný podnik v USA končí

Magazín Magazín
28. 1. 2020 13:58
Zaměstnanci vyhlášené restaurace The Spotted Pig v nejdražší čtvrti New Yorku měli v neděli poslední směnu. Policie obvinila majitele podniku Kena Friedmana a michelinského kuchaře Maria Bataliho ze sexuálního obtěžování včetně psychického a fyzického nátlaku na zaměstnance.
Obvinění ze sexuálního obtěžování čelí majitel hospody a michelinský kuchař Mario Batali.
Obvinění ze sexuálního obtěžování čelí majitel hospody a michelinský kuchař Mario Batali. | Foto: Spotted Pig

Policie v New Yorku uvedla, že žalobu na restauraci The Spotted Pig podalo celkem jedenáct lidí. Podle americké televize CNN jde o bývalé zaměstnankyně podniku, které ze strany vedení čelily sexuálnímu obtěžování. 

Státní zástupkyně Letitia Jamesová řekla, že majitel Ken Friedman přehlížel chování michelinského šéfkuchaře Maria Bataliho a spolu s ním "osahával zaměstnankyně, dělal jim nepatřičné návrhy a nutil je, aby mu posílaly nahé fotografie".

Když si servírky na nevhodné chování nadřízených stěžovaly, přišly o práci. Soud jim teď přiřkl odškodné ve výši 240 tisíc dolarů, které si mezi sebe rozdělí. 

Restaurace The Spotted Pig funguje na Manhattanu od roku 2004. Rychle si získala přízeň zákazníků včetně amerických celebrit, navštěvovali ji Jay-Z, Jude Law anebo Luke Wilson. Vyhlášená hospoda byla podle CNN uvedena na seznamu míst, kde mohli lidé spatřit celebrity. 

Šéfkuchař Mario Batali už dříve uvedl, že popírá obvinění ze sexuálního obtěžování servírek. "Mé chování v minulosti bylo možná nevhodné, jsem si toho vědom a je mi to líto," dodal.

Plácl mě v přímém přenosu tvrdě po zadku, stěžovala si reportérka. Běžce obvinili

Plácnul mě v přímém přenosu tvrdě po zadku, stěžovala si reportérka. Běžce obvinili | Video: WSAV3
 

Právě se děje

před 59 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy