Žaluje obchodní řetězec. Připravil ji o možnost mít děti

jaz
11. 3. 2014 23:46
Jednačtyřicetiletá žena po umělém oplodnění dostala otravu z jídla koupeného v supermarketu. Přišla o embrya a chce se soudit o náhradu škody.
Lisa Fessey
Lisa Fessey | Foto: Lisa Fessey / Facebook

Chelmsford (Essex) - Lisa Fessey se dlouho se svým manželem pokoušela založit rodinu. Po neúspěších přistoupili na léčbu in vitro.

Když se v červnu roku 2012 úspěšně ujala dvě embrya, mysleli si manželé, že se jim konečně splnily sny. Pár dní nato dostala Lisa otravu jídlem, když snědla pečené kuře, které koupila v místním supermarketu.

S těžkými průjmy byla hospitalizována v nemocnici a posléze se dozvěděla, že o všechna embrya přišla.

"Když mi řekli, že jsem přišla o embrya, zlomilo mi to srdce. Věděla jsem, že to byla moje poslední šance, jednoduše si už nemůžeme dovolit platit soukromě a v jednačtyřiceti letech šance na úspěch prudce klesají každý den," řekla Lisa Daily Mail s tím, že doufala, že jí řetězec finančně nahradí zmařený pokus otěhotnět.

Manželé si další léčbu nemohou dovolit
Manželé si další léčbu nemohou dovolit | Foto: Lisa Fessey / Facebook

Obchodní řetězec se za způsobené zdravotní problémy omluvil a připustil vážná hygienická pochybení, ovšem vinu za ztrátu embryí prý nenese.

Ve stejném duchu mluví i dotazovaný gynekolog z reprodukčního centra v Essexu, doktor David Ogutu. Ten tvrdí, že je nepravděpodobné, aby otrava měla vliv na úspěch či neúspěch léčby. Po čtyřicátém roce má Lisa totiž jen 20 až 25procentní šanci na otěhotnění a nelze dokázat, že v tom hrála roli otrava.

Manželé si ale přesto najali právníka a hodlají vysoudit náhradu škody, protože jak sami říkají, tři tisíce liber (necelých 100 tisíc korun) na další oplodnění nemají. A o šanci mít rodinu přijít nechtějí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy