Žaluje obchodní řetězec. Připravil ji o možnost mít děti

jaz
11. 3. 2014 23:46
Jednačtyřicetiletá žena po umělém oplodnění dostala otravu z jídla koupeného v supermarketu. Přišla o embrya a chce se soudit o náhradu škody.
Lisa Fessey
Lisa Fessey | Foto: Lisa Fessey / Facebook

Chelmsford (Essex) - Lisa Fessey se dlouho se svým manželem pokoušela založit rodinu. Po neúspěších přistoupili na léčbu in vitro.

Když se v červnu roku 2012 úspěšně ujala dvě embrya, mysleli si manželé, že se jim konečně splnily sny. Pár dní nato dostala Lisa otravu jídlem, když snědla pečené kuře, které koupila v místním supermarketu.

S těžkými průjmy byla hospitalizována v nemocnici a posléze se dozvěděla, že o všechna embrya přišla.

"Když mi řekli, že jsem přišla o embrya, zlomilo mi to srdce. Věděla jsem, že to byla moje poslední šance, jednoduše si už nemůžeme dovolit platit soukromě a v jednačtyřiceti letech šance na úspěch prudce klesají každý den," řekla Lisa Daily Mail s tím, že doufala, že jí řetězec finančně nahradí zmařený pokus otěhotnět.

Manželé si další léčbu nemohou dovolit
Manželé si další léčbu nemohou dovolit | Foto: Lisa Fessey / Facebook

Obchodní řetězec se za způsobené zdravotní problémy omluvil a připustil vážná hygienická pochybení, ovšem vinu za ztrátu embryí prý nenese.

Ve stejném duchu mluví i dotazovaný gynekolog z reprodukčního centra v Essexu, doktor David Ogutu. Ten tvrdí, že je nepravděpodobné, aby otrava měla vliv na úspěch či neúspěch léčby. Po čtyřicátém roce má Lisa totiž jen 20 až 25procentní šanci na otěhotnění a nelze dokázat, že v tom hrála roli otrava.

Manželé si ale přesto najali právníka a hodlají vysoudit náhradu škody, protože jak sami říkají, tři tisíce liber (necelých 100 tisíc korun) na další oplodnění nemají. A o šanci mít rodinu přijít nechtějí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy