Žaluje obchodní řetězec. Připravil ji o možnost mít děti

jaz
11. 3. 2014 23:46
Jednačtyřicetiletá žena po umělém oplodnění dostala otravu z jídla koupeného v supermarketu. Přišla o embrya a chce se soudit o náhradu škody.
Lisa Fessey
Lisa Fessey | Foto: Lisa Fessey / Facebook

Chelmsford (Essex) - Lisa Fessey se dlouho se svým manželem pokoušela založit rodinu. Po neúspěších přistoupili na léčbu in vitro.

Když se v červnu roku 2012 úspěšně ujala dvě embrya, mysleli si manželé, že se jim konečně splnily sny. Pár dní nato dostala Lisa otravu jídlem, když snědla pečené kuře, které koupila v místním supermarketu.

S těžkými průjmy byla hospitalizována v nemocnici a posléze se dozvěděla, že o všechna embrya přišla.

"Když mi řekli, že jsem přišla o embrya, zlomilo mi to srdce. Věděla jsem, že to byla moje poslední šance, jednoduše si už nemůžeme dovolit platit soukromě a v jednačtyřiceti letech šance na úspěch prudce klesají každý den," řekla Lisa Daily Mail s tím, že doufala, že jí řetězec finančně nahradí zmařený pokus otěhotnět.

Manželé si další léčbu nemohou dovolit
Manželé si další léčbu nemohou dovolit | Foto: Lisa Fessey / Facebook

Obchodní řetězec se za způsobené zdravotní problémy omluvil a připustil vážná hygienická pochybení, ovšem vinu za ztrátu embryí prý nenese.

Ve stejném duchu mluví i dotazovaný gynekolog z reprodukčního centra v Essexu, doktor David Ogutu. Ten tvrdí, že je nepravděpodobné, aby otrava měla vliv na úspěch či neúspěch léčby. Po čtyřicátém roce má Lisa totiž jen 20 až 25procentní šanci na otěhotnění a nelze dokázat, že v tom hrála roli otrava.

Manželé si ale přesto najali právníka a hodlají vysoudit náhradu škody, protože jak sami říkají, tři tisíce liber (necelých 100 tisíc korun) na další oplodnění nemají. A o šanci mít rodinu přijít nechtějí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy