VIDEO Železnice duchů. Vozítkem projeli opuštěné Mexiko

jaz
23. 6. 2014 12:00
Dva mexičtí umělci se vydali na cestu za zašlou slávou tisíce kilometrů dlouhé železniční tratě. Sestrojili si k tomu vůz, který zvládne jízdu jak po silnici, tak po kolejích.
Video: Vimeo

Video Ivan Puig a Andrés Padilla se v roce 2006 a 2011 rozhodli projet na devět tisíc kilometrů opuštěné železniční tratě v Mexiku a Ekvádoru.

Železnice byla vybudovaná v druhé polovině 19. století mexickou vládou a britskou společností s cílem spojit Mexiko s Atlantským oceánem. Privatizací železničního systému v roce 1995 ale pražce chátrají a zarůstají plevelem.

Zapomenutou slávu tratě, která spojila odlehlá místa země se světem, se vydali zdokumentovat právě Ivan a Andrés prostřednictvím nově sestrojeného hybridu, který na první pohled vypadá spíše jako měsíční vozítko.

Seft-1, jak se dopravní prostředek jmenuje, ale zvládne cestu jak po silnici či těžkém terénu, tak po železničních kolejích.

Své vynálezce tak dokázal dopravit do izolovaných částí Mexika, kde zachytili kromě nelehké cesty i příběhy tamních lidí.

Fotografie a záběry z cest nyní umělci vystavují v londýnském Finsbury Park, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nejen veškeré sesbírané dokumenty, ale i samotné vozítko Seft-1.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy