Odebrání z přátel na Facebooku je šikana. Austrálie řeší kuriózní spor dvou makléřek

pej
29. 9. 2015 7:57
Pomlouváte své kolegy z práce na Facebooku? Pak se dopouštíte šikany. Tvrdí to alespoň australská komise, která řešila konflikt mezi dvěma realitními makléřkami. Vše odstartoval spor v práci, který se přenesl i na sociální síť. Jedna z žen následně skončila u psychiatra, který jí diagnostikoval depresi. Za vše podle komise mohlo šikanování dotyčné na Facebooku.
Ilustrační fotp
Ilustrační fotp | Foto: Thinkstock

Hobart - Udržovat vztahy s kolegy z práce i na sociálních sítích se nevyplácí. Když si budete chtít na Facebooku na někoho z nich postěžovat, může se vám to pěkně vymstít.

Potvrzuje to rozhodnutí australské komise Fair Work Commission, která se postavila za realitní makléřku Rachael Robertsovou. Tu měla šikanovat kolegyně Lisa Birdová, která ji po slovní přestřelce v práci pomluvila na Facebooku a posléze si ji vymazala z profilu, informoval The Daily Mail.

Kuriózní spor odstartoval facebookový komentář, ve kterém Lisa Birdová přirovnala chování své kolegyně k malé školačce. Výměna názorů mezi oběma ženami vedla k ukončení přátelství na Facebooku i depresím Rachael Robertsové.

Komise při přezkoumávání celého incidentu označila chování Lisy Birdové za "emočně nedospělé a nepřiměřené". Zároveň uvedla, že přirovnávat chování své kolegyně k malé školačce je provokativní.

Rozhodnutí komise tak potvrdilo stížnost Rachael Robertsové, která mezitím musela podstoupit psychoterapii a léčbu psychofarmaky. Podle australského odborníka na šikanu Oscara Yildize komise nastavila svým rozhodnutím nebezpečný precedent, on chování Lisy Birdové totiž za šikanující nepovažuje.

Odborník Michael Bailey z tasmánské průmyslové a obchodní komory je naopak přesvědčen, že tato kauza je jasným důkazem toho, že by firmy měly mít pro své zaměstnance nastavena pravidla pro užívání sociálních sítí.

"Zjistili jsme, že zaměstnanci tráví většinu pracovní doby na sociálních sítích a velmi často je používají jako prostředek pro šikanování svých kolegů," dodal s tím, že lidé by neměli zapomínat, že z právního hlediska má komunikace na sociálních sítích stejnou váhu jako komunikace osobní nebo telefonická.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy