Odebrání z přátel na Facebooku je šikana. Austrálie řeší kuriózní spor dvou makléřek

pej
29. 9. 2015 7:57
Pomlouváte své kolegy z práce na Facebooku? Pak se dopouštíte šikany. Tvrdí to alespoň australská komise, která řešila konflikt mezi dvěma realitními makléřkami. Vše odstartoval spor v práci, který se přenesl i na sociální síť. Jedna z žen následně skončila u psychiatra, který jí diagnostikoval depresi. Za vše podle komise mohlo šikanování dotyčné na Facebooku.
Ilustrační fotp
Ilustrační fotp | Foto: Thinkstock

Hobart - Udržovat vztahy s kolegy z práce i na sociálních sítích se nevyplácí. Když si budete chtít na Facebooku na někoho z nich postěžovat, může se vám to pěkně vymstít.

Potvrzuje to rozhodnutí australské komise Fair Work Commission, která se postavila za realitní makléřku Rachael Robertsovou. Tu měla šikanovat kolegyně Lisa Birdová, která ji po slovní přestřelce v práci pomluvila na Facebooku a posléze si ji vymazala z profilu, informoval The Daily Mail.

Kuriózní spor odstartoval facebookový komentář, ve kterém Lisa Birdová přirovnala chování své kolegyně k malé školačce. Výměna názorů mezi oběma ženami vedla k ukončení přátelství na Facebooku i depresím Rachael Robertsové.

Komise při přezkoumávání celého incidentu označila chování Lisy Birdové za "emočně nedospělé a nepřiměřené". Zároveň uvedla, že přirovnávat chování své kolegyně k malé školačce je provokativní.

Rozhodnutí komise tak potvrdilo stížnost Rachael Robertsové, která mezitím musela podstoupit psychoterapii a léčbu psychofarmaky. Podle australského odborníka na šikanu Oscara Yildize komise nastavila svým rozhodnutím nebezpečný precedent, on chování Lisy Birdové totiž za šikanující nepovažuje.

Odborník Michael Bailey z tasmánské průmyslové a obchodní komory je naopak přesvědčen, že tato kauza je jasným důkazem toho, že by firmy měly mít pro své zaměstnance nastavena pravidla pro užívání sociálních sítí.

"Zjistili jsme, že zaměstnanci tráví většinu pracovní doby na sociálních sítích a velmi často je používají jako prostředek pro šikanování svých kolegů," dodal s tím, že lidé by neměli zapomínat, že z právního hlediska má komunikace na sociálních sítích stejnou váhu jako komunikace osobní nebo telefonická.

 

Právě se děje

před 25 minutami

USA dospěly k dílčí obchodní dohodě s Čínou, další cla nezavedou

Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. Washington tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží. "Sjednali jsme velmi rozsáhlou první fázi dohody s Čínou. Souhlasili s mnoha strukturálními změnami a s rozsáhlými nákupy zemědělských produktů, energie a zpracovatelských výrobků," napsal Trump na svém twitterovém účtu. "Okamžitě zahájíme jednání o druhé fázi dohody," dodal. Spojené státy a Čína spolu od loňska vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla. V neděli plánoval Washington zavést dodatečná cla na dovoz z Číny, jehož roční hodnota činí téměř 160 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Skokani Kožíšek i Sakala postoupili v Klingenthalu z kvalifikace

Oba čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek i Filip Sakala postoupili do nedělního závodu Světového poháru v Klingenthalu. Kožíšek skočil v kvalifikaci 123 metrů a obsadil 35. místo, Sakalův skok byl o šest metrů kratší a český reprezentant skončil pětačtyřicátý, o jedinou pozici za lídrem SP Danielem-Andrém Tandem z Norska. Zvítězil Rakušan Stefan Kraft.

Další zprávy