Odebrání z přátel na Facebooku je šikana. Austrálie řeší kuriózní spor dvou makléřek

pej
29. 9. 2015 7:57
Pomlouváte své kolegy z práce na Facebooku? Pak se dopouštíte šikany. Tvrdí to alespoň australská komise, která řešila konflikt mezi dvěma realitními makléřkami. Vše odstartoval spor v práci, který se přenesl i na sociální síť. Jedna z žen následně skončila u psychiatra, který jí diagnostikoval depresi. Za vše podle komise mohlo šikanování dotyčné na Facebooku.
Ilustrační fotp
Ilustrační fotp | Foto: Thinkstock

Hobart - Udržovat vztahy s kolegy z práce i na sociálních sítích se nevyplácí. Když si budete chtít na Facebooku na někoho z nich postěžovat, může se vám to pěkně vymstít.

Potvrzuje to rozhodnutí australské komise Fair Work Commission, která se postavila za realitní makléřku Rachael Robertsovou. Tu měla šikanovat kolegyně Lisa Birdová, která ji po slovní přestřelce v práci pomluvila na Facebooku a posléze si ji vymazala z profilu, informoval The Daily Mail.

Kuriózní spor odstartoval facebookový komentář, ve kterém Lisa Birdová přirovnala chování své kolegyně k malé školačce. Výměna názorů mezi oběma ženami vedla k ukončení přátelství na Facebooku i depresím Rachael Robertsové.

Komise při přezkoumávání celého incidentu označila chování Lisy Birdové za "emočně nedospělé a nepřiměřené". Zároveň uvedla, že přirovnávat chování své kolegyně k malé školačce je provokativní.

Rozhodnutí komise tak potvrdilo stížnost Rachael Robertsové, která mezitím musela podstoupit psychoterapii a léčbu psychofarmaky. Podle australského odborníka na šikanu Oscara Yildize komise nastavila svým rozhodnutím nebezpečný precedent, on chování Lisy Birdové totiž za šikanující nepovažuje.

Odborník Michael Bailey z tasmánské průmyslové a obchodní komory je naopak přesvědčen, že tato kauza je jasným důkazem toho, že by firmy měly mít pro své zaměstnance nastavena pravidla pro užívání sociálních sítí.

"Zjistili jsme, že zaměstnanci tráví většinu pracovní doby na sociálních sítích a velmi často je používají jako prostředek pro šikanování svých kolegů," dodal s tím, že lidé by neměli zapomínat, že z právního hlediska má komunikace na sociálních sítích stejnou váhu jako komunikace osobní nebo telefonická.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Ital De Biasi je novým trenérem fotbalistů Ázerbájdžánu

Ital Gianni De Biasi se stane novým trenérem fotbalové reprezentace Ázerbájdžánu. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle médií s tamním svazem dohodl na smlouvě platné do mistrovství světa v Kataru v roce 2022. De Biasi se pokusí dovést ázerbájdžánský výběr k premiérové účasti na závěrečném turnaji.

V minulosti už De Biasi dokázal vybojovat premiérový postup na velkou akci s reprezentací Albánie, kterou vedl v letech 2011 až 2017. V roce 2016 s mužstvem hrál na mistrovství Evropy. Na klubové úrovni působil v řadě italských celků jako Modena, Brescia, FC Turín či Udine, trénoval také ve Španělsku v Levante a naposledy v Alavésu, kde ale v roce 2017 vydržel ve funkci jen dva měsíce.

před 35 minutami

Energetickou skupinu Innogy koupila maďarská společnost MVM Group

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE, informoval mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.

MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy