Restaurace ochucovala nudle opiem, aby se zákazníci vraceli

ČTK ČTK
25. 9. 2014 7:00
Čínská restaurace podávala své pokrmy plné drog. Majitel si chtěl udržet zákazníky.
Foto: Thinkstock

Peking – Majitel restaurace v čínském městě Jen-an v provincii Šan-si se policii přiznal, že do svých pokrmů přidával semínka opiového máku, aby si udržel zákazníky. S odvoláním na čínská média o tom informoval zpravodajský server BBC News.

Používání nezvyklé přísady, z níž se vyrábí opium, vyšlo najevo poté, co byl jeden ze zákazníků restaurace pozitivně testován na drogy při běžném testu dopravní policie.

Celá rodina byla pod vlivem drog

Muž ale tvrdil, že se opia nikdy v životě ani nedotkl. Měl podezření, že mu ho někdo podával bez jeho vědomí, proto požádal příbuzné, kteří do restaurace rovněž chodili a aby následně podstoupili test na drogy. Všichni měli pozitivní výsledek.

Majitel restaurace policii vypověděl, že koupil dva kilogramy opiových makovic, semínka rozmačkal na prášek a začal ho přidávat do nudlí. Podle policie i nezpracovaná semena obsahují dostatek opiátu na to, aby se jeho množství postupně usadilo v těle a projevilo se v podobě pozitivního výsledku drogového testu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy