Babiš, Gott i Zeman. S kým by šli Češi nejraději na pivo?

pej
14. 11. 2014 8:40
V anketě lidé odpovídali na otázku, s jakou známou osobností by si nejraději zašli na pivo.
Miloš Zeman
Miloš Zeman | Foto: Matej Slávik, Economia

Praha - Český svaz pivovarů a sladoven (ČSP) zveřejnil výsledky průzkumu, ve kterém se ptal Čechů na to, s kterou veřejně známou osobností by si nejraději zašli na pivo. Podle valné většiny dotázaných by nejlepším společníkem k zlatavému moku byl zpěvák Karel Gott.

Jakou slavnou osobnost byste pozvali na pivo?

  1. Karel Gott
  2. Jaromír Jágr
  3. Lucie Bílá
  4. Miloš Zeman
  5. Tomáš Klus a Josef Vojtek
  6. Andrej Babiš a Brad Pitt
  7. Václav Havel

Legendě české populární hudby, která nedávno oslavila pětasedmdesáté narozeniny, by dali přednost před hokejistou Jaromírem Jágrem, který se na druhém místě umístil i přesto, že je známým abstinentem.

Jediná žena mezi osmi muži

Třetí nejčastěji zmiňovanou osobností se stala Lucie Bílá. Několikanásobná slavice je zároveň jedinou ženou, která se umístila mezi osmi dalšími muži. Češi by s ní šli na pivo raději než s Josefem Vojtkem z kapely Kabát nebo americkým hercem Bradem Pittem.

Mezi osobnostmi z kultury se objevili i dva přední čeští politici, na čtvrtém místě prezident Miloš Zeman a na sedmém místě ministr financí Andrej Babiš.

"To, že se v první desítce lidí objevují hned tři politici, pokud za politika budeme považovat i zesnulého prezidenta Václava Havla, považuji za dobré znamení. Dost možná to s tou českou politickou kulturou nebude tak zlé, jak se tvrdí, když by s politiky šli Češi rádi na pivo,“ komentoval výsledky průzkumu výkonný ředitel ČSPS Vladimír Balach.

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy