Babiš, Gott i Zeman. S kým by šli Češi nejraději na pivo?

pej
14. 11. 2014 8:40
V anketě lidé odpovídali na otázku, s jakou známou osobností by si nejraději zašli na pivo.
Miloš Zeman
Miloš Zeman | Foto: Matej Slávik, Economia

Praha - Český svaz pivovarů a sladoven (ČSP) zveřejnil výsledky průzkumu, ve kterém se ptal Čechů na to, s kterou veřejně známou osobností by si nejraději zašli na pivo. Podle valné většiny dotázaných by nejlepším společníkem k zlatavému moku byl zpěvák Karel Gott.

Jakou slavnou osobnost byste pozvali na pivo?

  1. Karel Gott
  2. Jaromír Jágr
  3. Lucie Bílá
  4. Miloš Zeman
  5. Tomáš Klus a Josef Vojtek
  6. Andrej Babiš a Brad Pitt
  7. Václav Havel

Legendě české populární hudby, která nedávno oslavila pětasedmdesáté narozeniny, by dali přednost před hokejistou Jaromírem Jágrem, který se na druhém místě umístil i přesto, že je známým abstinentem.

Jediná žena mezi osmi muži

Třetí nejčastěji zmiňovanou osobností se stala Lucie Bílá. Několikanásobná slavice je zároveň jedinou ženou, která se umístila mezi osmi dalšími muži. Češi by s ní šli na pivo raději než s Josefem Vojtkem z kapely Kabát nebo americkým hercem Bradem Pittem.

Mezi osobnostmi z kultury se objevili i dva přední čeští politici, na čtvrtém místě prezident Miloš Zeman a na sedmém místě ministr financí Andrej Babiš.

"To, že se v první desítce lidí objevují hned tři politici, pokud za politika budeme považovat i zesnulého prezidenta Václava Havla, považuji za dobré znamení. Dost možná to s tou českou politickou kulturou nebude tak zlé, jak se tvrdí, když by s politiky šli Češi rádi na pivo,“ komentoval výsledky průzkumu výkonný ředitel ČSPS Vladimír Balach.

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy