reklama
 
 

Babiš, Gott i Zeman. S kým by šli Češi nejraději na pivo?

14. 11. 2014 8:40
V anketě lidé odpovídali na otázku, s jakou známou osobností by si nejraději zašli na pivo.

Praha - Český svaz pivovarů a sladoven (ČSP) zveřejnil výsledky průzkumu, ve kterém se ptal Čechů na to, s kterou veřejně známou osobností by si nejraději zašli na pivo. Podle valné většiny dotázaných by nejlepším společníkem k zlatavému moku byl zpěvák Karel Gott.

Jakou slavnou osobnost byste pozvali na pivo?

 1. Karel Gott
 2. Jaromír Jágr
 3. Lucie Bílá
 4. Miloš Zeman
 5. Tomáš Klus a Josef Vojtek
 6. Andrej Babiš a Brad Pitt
 7. Václav Havel

Legendě české populární hudby, která nedávno oslavila pětasedmdesáté narozeniny, by dali přednost před hokejistou Jaromírem Jágrem, který se na druhém místě umístil i přesto, že je známým abstinentem.

Jediná žena mezi osmi muži

Třetí nejčastěji zmiňovanou osobností se stala Lucie Bílá. Několikanásobná slavice je zároveň jedinou ženou, která se umístila mezi osmi dalšími muži. Češi by s ní šli na pivo raději než s Josefem Vojtkem z kapely Kabát nebo americkým hercem Bradem Pittem.

Mezi osobnostmi z kultury se objevili i dva přední čeští politici, na čtvrtém místě prezident Miloš Zeman a na sedmém místě ministr financí Andrej Babiš.

"To, že se v první desítce lidí objevují hned tři politici, pokud za politika budeme považovat i zesnulého prezidenta Václava Havla, považuji za dobré znamení. Dost možná to s tou českou politickou kulturou nebude tak zlé, jak se tvrdí, když by s politiky šli Češi rádi na pivo,“ komentoval výsledky průzkumu výkonný ředitel ČSPS Vladimír Balach.

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice.

autor: pej | 14. 11. 2014 8:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama