Nudistická restaurace v Paříži, kde hosté jedli nazí, končí. Chodilo do ní málo lidí

Magazín Magazín
8. 1. 2019 17:00
Pařížská restaurace O’Naturel nabízela téměř rok a půl nezvyklý gastronomický zážitek. Hosté se v ní najedli pouze nazí. "Chtěli jsme nudistům nabídnout něco celoročního," řekl při otevření spoluzakladatel restaurace Mike Saada. Po 15 měsících provozu ale podnik končí kvůli nízkému zájmu lidí.
Nudisté mají v Paříži svou restauraci | Video:

Nudistická restaurace v centru Paříže definitivně ukončí provoz v únoru. "Budeme si pamatovat jen to hezké, milé lidi a zákazníky, kteří s námi sdíleli tyto výjimečné okamžiky," sdělili na Facebooku bratři Mike a Stephane Saadovi, kteří podnik otevřeli předloni v listopadu. "Neváhejte a rezervujte si poslední nahou večeři v Paříži," rozloučili se s hosty.

Dvaačtyřicetiletí sourozenci se před rokem a půl rozhodli zacílit podnikání na nudisty, přestože jimi sami nejsou. Francie patří mezi největší nudistické destinace, takto zaměřená restaurace byla podle jejich slov ideální obchodní příležitostí.

V O’Naturel bylo kromě šatů zakázáno i používání mobilních telefonů. Aby na hosty nezírali zvědaví kolemjdoucí, zakryli provozní restaurace okna tmavými plachtami.

Pravidla se netýkala personálu, číšníci a kuchaři proto nepracovali nazí, podle zákona museli obsluhovat a vařit oblečení. O’Naturel měl otevřeno pouze večer a francouzské menu s dezertem vyšlo na 49 eur.

 

Právě se děje

před 6 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy