Kanaďan ochutnává jídlo z McDonald's z celého světa. Nejlepší jsou hranolky s čokoládou z Japonska

pej
1. 3. 2016 7:05
Kanadský vývojář podniká během svých služebních cest netradiční gastronomické výlety. Místo tradiční lokální kuchyně ochutnává po celém světě menu v restauracích McDonald's. Za nejlepší jídlo z populárního řetězce rychlého občerstvení považuje japonské hranolky s čokoládou i hamburger z lososa v Bangkoku.
James McGowan
James McGowan | Foto: Twitter James McGowan

Big Mac není to nejlepší, co můžete v McDonald´s ochutnat. Osmadvacetiletý Kanaďan o tom už několik let přesvědčuje čtenáře svého blogu McDonald's Around the World.

Během posledních pěti let ochutnal speciality známého řetězce v 53 zemích na celém světě, od Velké Británie až po Jižní Koreu. Blog, který založil v roce 2011, navštívilo dosud kolem dvou milionů lidí, píše web deníku Wall Street Journal.

Mapa, McDonald´s svět
Mapa, McDonald´s svět | Foto: Twitter James McGowan

"Mám rád, když můžu svoje zážitky sdílet online, a lidem se to, jak se zdá, také líbí. Navíc jsem ani nepřibral za celou tu dobu na váze," vysvětlil svůj atypický koníček.

Odpověděl tak zároveň řadě lidí, kteří jeho počínání nechápou. "Často mi píší, že místo plýtvání času na McDonald's bych měl okusit něco ze skutečné lokální gastronomie," tvrdí.

Kromě fotografování jednotlivé pokrmy rovněž hodnotí. Za velmi povedenou označil například japonskou specialitu, hranolky polité čokoládou. Oblíbené menu získalo na jeho hodnotící škále 3,5 bodu z celkových pěti.

"Pokud se dodrží správné množství soli, pak si vyzkoušíte dokonale vyváženou sladkoslanou hru," napsal na svém blogu.

Mezi nejoblíbenější pokrmy softwarového vývojáře patří i specialita thajské pobočky. "Rýžová jídla jsou pro mě vždy příjemným překvapením. Jsou naprosto odlišná od hamburgerů. Nedají se totiž vzít do ruky," píše.

První příspěvek na jeho blogu pochází z října 2011. Tehdy v Macau ochutnal specialitu Oreo McFlurry. Od té doby okusil desítky dalších jídel z celého světa, včetně crème brûlée v Singapuru, tradiční kanadské pochoutky poutine v Montrealu nebo hamburgeru z lososa v Bangkoku. Za výjimečnou pochoutku označil například nugety z tofu, které ochutnal v Japonsku.

Milovník fastfoodového řetězce navíc tvrdí, že ani přes častou konzumaci smaženého jídla zatím nepřibral na váze. Kalorické a tučné jídlo vyvažuje zdravým životním stylem a pestrou a kvalitní domácí stravou. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy