Kanaďan ochutnává jídlo z McDonald's z celého světa. Nejlepší jsou hranolky s čokoládou z Japonska

pej
1. 3. 2016 7:05
Kanadský vývojář podniká během svých služebních cest netradiční gastronomické výlety. Místo tradiční lokální kuchyně ochutnává po celém světě menu v restauracích McDonald's. Za nejlepší jídlo z populárního řetězce rychlého občerstvení považuje japonské hranolky s čokoládou i hamburger z lososa v Bangkoku.
James McGowan
James McGowan | Foto: Twitter James McGowan

Big Mac není to nejlepší, co můžete v McDonald´s ochutnat. Osmadvacetiletý Kanaďan o tom už několik let přesvědčuje čtenáře svého blogu McDonald's Around the World.

Během posledních pěti let ochutnal speciality známého řetězce v 53 zemích na celém světě, od Velké Británie až po Jižní Koreu. Blog, který založil v roce 2011, navštívilo dosud kolem dvou milionů lidí, píše web deníku Wall Street Journal.

Mapa, McDonald´s svět
Mapa, McDonald´s svět | Foto: Twitter James McGowan

"Mám rád, když můžu svoje zážitky sdílet online, a lidem se to, jak se zdá, také líbí. Navíc jsem ani nepřibral za celou tu dobu na váze," vysvětlil svůj atypický koníček.

Odpověděl tak zároveň řadě lidí, kteří jeho počínání nechápou. "Často mi píší, že místo plýtvání času na McDonald's bych měl okusit něco ze skutečné lokální gastronomie," tvrdí.

Kromě fotografování jednotlivé pokrmy rovněž hodnotí. Za velmi povedenou označil například japonskou specialitu, hranolky polité čokoládou. Oblíbené menu získalo na jeho hodnotící škále 3,5 bodu z celkových pěti.

"Pokud se dodrží správné množství soli, pak si vyzkoušíte dokonale vyváženou sladkoslanou hru," napsal na svém blogu.

Mezi nejoblíbenější pokrmy softwarového vývojáře patří i specialita thajské pobočky. "Rýžová jídla jsou pro mě vždy příjemným překvapením. Jsou naprosto odlišná od hamburgerů. Nedají se totiž vzít do ruky," píše.

První příspěvek na jeho blogu pochází z října 2011. Tehdy v Macau ochutnal specialitu Oreo McFlurry. Od té doby okusil desítky dalších jídel z celého světa, včetně crème brûlée v Singapuru, tradiční kanadské pochoutky poutine v Montrealu nebo hamburgeru z lososa v Bangkoku. Za výjimečnou pochoutku označil například nugety z tofu, které ochutnal v Japonsku.

Milovník fastfoodového řetězce navíc tvrdí, že ani přes častou konzumaci smaženého jídla zatím nepřibral na váze. Kalorické a tučné jídlo vyvažuje zdravým životním stylem a pestrou a kvalitní domácí stravou. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy