Majitel australské pobočky KFC chce michelinskou hvězdu. Inspektoři mě ignorují, říká

Magazín Magazín
29. 6. 2019 13:26
Sam Edelman je majitel pobočky KFC v malém městečku Alice Springs uprostřed Austrálie obklopeného jen pouští a velbloudy. Je přesvědčen o tom, že si jeho podnik s rychlým občerstvením zaslouží alespoň jednu michelinskou hvězdu. "Inspektoři mě ignorují, a to jen proto, že jsem v odlehlé části Austrálie," tvrdí Edelman.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Každé ráno dostaneme čerstvá kuřata, která pak musíme vlastnoručně zpracovat. To přece vyžaduje nějaký ten um," řekl Sam Edelman zpravodajskému deníku Metro UK na obhajobu kampaně, kterou chce do KFC přilákat michelinské inspektory.

Pobočka KFC, kterou provozuje Sam Edelman.
Pobočka KFC, kterou provozuje Sam Edelman. | Foto: Google Maps

Nejenže inspektoři podnik patřičně neocenili, ještě ho ani nenavštívili, čílí se majitel. Hlavním kritériem komisařů pro udělení michelinské hvězdy je podle Edelmana "excelentní podnik, který stojí za další návštěvu." A to KFC splňuje.

"Můj podnik navštěvují lidé, kteří bydlí až 1000 kilometrů daleko, myslím si, že je to diskriminace. Inspektoři mě ignorují, a to jen proto, že jsem v odlehlé části Austrálie," tvrdí Edelman.

Sam Edelman usiluje o tom, aby jeho KFC dostalo michelinskou hvězdu. Podle něj jej komisaři přehlíží.
Sam Edelman usiluje o tom, aby jeho KFC dostalo michelinskou hvězdu. Podle něj jej komisaři přehlíží. | Foto: Sam Edelman/Facebook

Splňujeme základní kritéria, myslí si majitel

Michelin každoročně uděluje hvězdy nejšpičkovějším restauracím po celém světě. Prestiž přitom není jednoduché získat. Třeba v Česku ji mají jen dvě restaurace: La Degustation Bohême Bourgeoise a Field.

Před pár lety získalo hvězdu také několik rychlých občerstvení v Asii a Edelman nabyl přesvědčení, že si ji zaslouží i on. "Koukal jsem na Netflixu na pořad o rychlých občerstveních a viděl v něm reklamu na KFC. Napadlo mě, že když mohou mít hvězdu oni, tak proč ne my? Splňujeme přece základní kritéria," tvrdí. 

Z příručky Michelinu citoval, že se má jednat o "restauraci stojící za speciální cestu nebo zastavení". 

Kampaň obletěla celý svět, Edelman si vytvořil i Facebookový účet, na kterém s lidmi sdílí své úspěchy a zarputilé odhodlání pokračovat v boji o prestiž.

Video: Podívejte se na českou restauraci doporučovanou michelinskými hodnotiteli

Babiččiny šulánky i křepelka. Vršovickou restuaruaci ocenil Michelin | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Zámorský prodloužil o rok smlouvu s Hradcem Králové

Hokejový obránce Petr Zámorský bude v extralize i nadále hájit barvy Hradce Králové. Mountfield podepsal se sedmadvacetiletým odchovancem Zlína novou roční smlouvu a pojistil si jeho služby do konce nadcházející sezony. Zámorský působí v Hradci Králové od poloviny listopadu 2017, kdy přišel z pražské Sparty.

"Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, stihl Zámorský vinou zranění odehrát jen 33 z 52 utkání a připsal si devět bodů za jednu branku a osm asistencí. V předešlém ročníku byl s 38 body za deset gólů a 28 přihrávek z 50 utkání nejproduktivnějším obráncem základní části extraligy.

"Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany," doplnil Kmoníček.

V extralize má Zámorský na kontě celkem 301 zápasů a 111 bodů za 34 branek a 77 asistencí. V roce 2014 získal se Zlínem mistrovský titul a vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Následně podepsal dvouletý kontrakt s New York Rangers, ale v kempu Jezdců se neprosadil do základního kádru pro NHL a vrátil se do Evropy. Působil ve finském týmu Blues Espoo, ještě během sezony se pak přesunul do švédského Örebra.

V ročníku 2015/16 si připsal deset startů na farmě v Hartfordu, ale šance v NHL nepřišla a Zámorský se vrátil do Örebra. Odtud před sezonou 2017/18 zamířil do Sparty. Účastník světových šampionátů v letech 2014 v Minsku, 2016 v Moskvě i loni v Bratislavě sehrál v české reprezentaci 64 zápasů a vstřelil dvě branky.

Další zprávy