Jsou to jen prsa! Lidé demonstrovali za nahotu v ulicích

ČTK ČTK
2. 8. 2015 8:50
Chtěli tím upozornit veřejnost na právo žen vyrazit do ulic nahoře bez, pokud si to přejí.
V kanadské provincii Ontario se demonstrovalo pod heslem "Svlečte se s námi". Ilustrační foto.
V kanadské provincii Ontario se demonstrovalo pod heslem "Svlečte se s námi". Ilustrační foto. | Foto: Topless Tour / Instagram

Waterloo (Kanada) - Několik stovek poloobnažených žen - a také mužů - v sobotu ve městě Waterloo v kanadské provincii Ontario demonstrovalo pod heslem "Svlečte se s námi". 

Chtěli tím upozornit veřejnost na právo žen vyrazit do ulic nahoře bez, pokud si to přejí. "Každý má právo nebýt obtěžován!", "Jsou to jen prsa!" a "Nahota není sexuální" stálo na transparentech.

V provincii Ontario mají ženy od roku 1996 právo vysvléknout se do půl pasu na veřejnosti, stejně jako muži.

Na kole jely ženy bez trička

Protest uspořádaly tři sestry, které před týdnem zastavil policista při cyklistickém výletu bez triček a nařídil jim jménem zákona se obléknout. Alysha Brillová policistovi odvětila, že se mýlí. A když začala počínání strážce zákona nahrávat na svůj mobilní telefon, policista tvrdil, že chtěl jen zkontrolovat, zda jsou kola řádně vybavena světly a zvonky.

Podobný incident upoutal pozornost médií v červnu, kdy městští zřízenci v Guelphu napomínali osmiletou dívku, která v brouzdališti na sobě měla jen spodní díl plavek.

Zákon zakotvující právo žen chodit "topless" byl v Ontariu přijat po rozhodnutí odvolacího soudu, který dal za pravdu ženě, pokutované za to, že se "nahoře bez" objevila na veřejnosti v roce 1991. Soud v jejím počínání neshledal nic zahanbujícího či nepřirozeného.

 

Právě se děje

Další zprávy