Brit záměrně vraždil kočky. Ubodal jich devět, odsedí si pět let ve vězení

ČTK ČTK
30. 7. 2021 16:27
Bývalý pracovník ostrahy, který během série nočních útoků v jihoanglickém Brightonu ubodal devět koček, byl v pátek odsouzen k pěti letům a třem měsícům vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Čtyřiapadesátiletý Brit Steve Bouquet byl uznán vinným, že mezi koncem roku 2018 a polovinou roku 2019 zaútočil na 16 koček, z nichž devět usmrtil. Dopaden byl poté, co jej zachytila bezpečnostní kamera nainstalovaná majitelem jednoho ze zabitých zvířat.

Bouquet spáchání činu popírá. Podle prokuratury jej ovšem usvědčuje fotografie mrtvé kočky uložená v mobilu, jakož i nůž nalezený v Bouquetově bytě, na němž byla kočičí krev a současně mužova DNA.

Odsouzen byl za používání nože na veřejnosti a trestný čin poškození cizí věci v souvislosti s útoky proti kočkám.

Soudce Jeremy Gold řekl, že Bouquetovo chování bylo "kruté, trvalé a namířené proti jádru rodinného života". Rozsudek si do soudní síně přišli poslechnout někteří majitelé usmrcených koček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy