Foto: Přehlídka nejmodernějšího českého designu je opět tu. Projděte si Designblok

Foto: Přehlídka nejmodernějšího českého designu je opět tu. Projděte si Designblok
Designblok.
Letos je rozdělený do dvou prostor. Prvním a dá se říci hlavním je budova bývalého benediktinského kláštera Gabriel Loci na pražském Smíchově.
Zde se v několika patrech nachází tvorba velkých značek i malých designérů.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 7. 10. 2021 9:00
Na dvou místech v Praze lze letos navštívit nejznámější českou přehlídku designu. Dvacátý třetí ročník Designbloku obsadil z loňska známou budovu bývalého kláštera zvanou Gabriel Loci. Nově je navíc část z více než 200 děl vystavená v Uměleckoprůmyslovém museu. Přehlídka končí v neděli 10. října. Návštěvník si musí rezervovat vstupné na konkrétní půlden a mít průkaz bezinfekčnosti.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Kurdsko-německá zpěvačka dostala v Turecku tři roky vězení za podporu terorismu

Soud v tureckém Edirne v pondělí uložil tříletý trest vězení kurdsko-německé zpěvačce, která používá umělecké jméno Hozan Cane. Shledal ji vinnou z podpory kurdské teroristické organizace Strana kurdských pracujících. Zpěvačka, která má německé občanství, žije v Německu a soudu se neúčastnila. Informovala o tom agentura DPA.

Hozan Cane už v tureckém vězení strávila přes dva roky, propuštěna byla loni na podzim poté, co odvolací soud zrušil její šestiletý trest pro nedostatek důkazů. Nejprve dostala zákaz vycestovat z Turecka, ten jí ale letos tamní soud zrušil a ona odjela do Německa.

Kauza začala v červnu 2018, když byla zpěvačka zatčena v provincii Edirne, kde se účastnila kampaně prokurdské opoziční Lidově demokratické strany před parlamentními a prezidentskými volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy