Ende gut, alles gut. Vedení Reduty se loučí s Brnem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
4. 6. 2013 16:16
Viceníková, Štědroň a Mikulášek povedou pražské Divadlo Na zábradlí
Jan Mikulášek.
Jan Mikulášek. | Foto: ČTK

Brno - Umělecké vedení brněnského divadla Reduta se rozloučí představením Ende gut, alles gut, které bude odkazovat na šest let práce a inscenací.

Z divadla odcházejí umělecký šéf Petr Štedroň, jeho zástupkyně a dramaturgyně Dora Viceníková a režisér Jan Mikulášek. Všichni tři budou v tvorbě pokračovat v pražském Divadle Na zábradlí.

"Představení Ende gut, alles gut se bude odehrávat v netradičních prostorách divadla Reduta, ve foyer, ve výtazích a na dalších místech," řekla Viceníková.

Podívejte se na ukázky z Nenápadného půvabu buržoazie:

"Tvůrčí tým hry je symbolický, všichni tři se tímto loučíme," uvedl Štědroň. Dodal, že se snažili do inscenace obsadit herce, se kterými za šest let brněnského působení často spolupracovali. Hra odkazuje na jejich dřívější tvorbu, je však podle Štědroně čitelná i pro diváky, kteří předchozí inscenace této trojice neviděli.

Podle Šárky Motalové, mluvčí Národního divadla Brno, pod které Reduta spadá, neodchází trojice kvůli tomu, že by se rozkmotřili. "Vyhráli výběrové řízení do Divadla Na zábradlí a odcházejí. Není to kvůli nějakému sporu," uvedla Motalová.

Reduta sídlí v nejstarší divadelní budově ve střední Evropě a dosud uváděla zejména moderní českou tvorbu. Viceníková, Štědroň a Mikulášek doufají, že v Redutě budou hrát i v následujících letech jako hosté. Do Prahy si s sebou "berou" šest her, některé se budou paralelně hrát i v Brně. Vedení divadla nyní přebírá Mahenova činohra, která v druhé polovině června zřejmě zveřejní další program Reduty.

Inscenace Ende gut, alles gut se bude hrát pětkrát, pokaždé ji bude moci navštívit sto lidí. Diváci se s herci budou přesouvat po různých místech divadla. Do hry se promítnou i sny samotných aktérů. "Je tam velký nadhled a také akt loučení. Není pro nás lehké opustit po šesti letech Redutu, ale nechceme se brát příliš vážně," uvedla Viceníková. Premiéra je 6. června.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do divadla v Brně?

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 4 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy