Pražský DOX vystavuje Havlovy fotografie od Bohdana Holomíčka a Tomkiho Němce

Kultura
1. 1. 2017 12:33
Pražské Centrum současného umění DOX vystavuje díla dvou fotografů, kteří dokumentovali život Václava Havla. Bohdan Holomíček živelně zachycoval rušný život na Havlově chalupě Hrádečku, Tomki Němec byl osobním fotografem za Havlova prezidentství. Jejich svědectví dávají dohromady jedinečný obraz někdejšího prezidenta. Černobílé cykly na deseti obrazovkách doplňují fragmenty dosud nezveřejněných videozáznamů dokumentaristy Petra Jančárka z posledních tří let Havlova života. Výstava potrvá do března 2017.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy