Obraz tvořený na piano, záchrana planety světelným mečem. Plzeň má hravou výstavu

Obraz tvořený na piano, záchrana planety světelným mečem. Plzeň má hravou výstavu
Navazuje na tradiční plzeňský festival světla Blik Blik a letos ho do jisté míry zastupuje. Akce, na kterou loni přišlo okolo 50 tisíc lidí, se kvůli pandemii koronaviru v březnu nemohla uskutečnit.
Čtrnáct instalací od předních českých i zahraničních studií a umělců ukazuje hravou zážitkovou formou možnosti současných světelných, projekčních a zvukových technologií.
Festival světla Blik Blik měl být letos jednou z největších a nejpůsobivějších kulturních akcí v Plzni, říká programový ředitel Depa2015 Jan Štěpán.
"Vzhledem ke všem okolnostem se ale festival nemohl uskutečnit. Proto jsme se rozhodli vytvořit soubor světelných a multimediálních instalací ve formátu digitálního hřiště, které připraví návštěvníkům zcela nový zážitek," uvedl.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
3. 7. 2020 14:01
Rozměrnou světelnou hru Člověče, nezlob se, interaktivní experimenty se zvukem i světlem, videoinstalace, laserové prolézačky nebo hry s UV světlem nabízí nová výstava v plzeňském prostoru Depo2015. Začala tento čtvrtek, potrvá do 23. srpna.
 

Právě se děje

před 15 minutami

V americkém Baltimoru došlo k výbuchu, zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

V Baltimoru v americkém státě Maryland byla v pondělí hlášena velká exploze. O život přišla žena a několik dalších lidí bylo zraněno, uvedla místní televize, podle níž šlo o výbuch plynu.

Záběry z televize WBFF zachytily trosky několika budov. Kanál WJZ-TV uvedl, že exploze poničila domy v severozápadním Baltimoru. O život přišla žena a nejméně další dva lidé byli ve vážném stavu odvezeni do nemocnice. Na místě zasahují hasiči. Agentura Reuters s odvoláním na místní hasičský sbor napsala, že v troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy