Obraz tvořený na piano, záchrana planety světelným mečem. Plzeň má hravou výstavu

Obraz tvořený na piano, záchrana planety světelným mečem. Plzeň má hravou výstavu
Navazuje na tradiční plzeňský festival světla Blik Blik a letos ho do jisté míry zastupuje. Akce, na kterou loni přišlo okolo 50 tisíc lidí, se kvůli pandemii koronaviru v březnu nemohla uskutečnit.
Čtrnáct instalací od předních českých i zahraničních studií a umělců ukazuje hravou zážitkovou formou možnosti současných světelných, projekčních a zvukových technologií.
Festival světla Blik Blik měl být letos jednou z největších a nejpůsobivějších kulturních akcí v Plzni, říká programový ředitel Depa2015 Jan Štěpán.
"Vzhledem ke všem okolnostem se ale festival nemohl uskutečnit. Proto jsme se rozhodli vytvořit soubor světelných a multimediálních instalací ve formátu digitálního hřiště, které připraví návštěvníkům zcela nový zážitek," uvedl.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
3. 7. 2020 14:01
Rozměrnou světelnou hru Člověče, nezlob se, interaktivní experimenty se zvukem i světlem, videoinstalace, laserové prolézačky nebo hry s UV světlem nabízí nová výstava v plzeňském prostoru Depo2015. Začala tento čtvrtek, potrvá do 23. srpna.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky

Další zprávy