Chudá Praha. Dvě výstavy ukazují, jak se v metropoli žilo nemajetným kdysi a dnes

Jedna z lokalit, kterou zachycuje výstava Chudá Praha.
Muzeum hlavního města Prahy otevřelo dvě výstavy, které popisují chudobu a sociální vyloučení v různých érách.
Ta první je etnografická, jmenuje se Chudá Praha a do 25. srpna ukazuje, jak se v metropoli žilo nemajetným lidem od konce 18. do poloviny 20. století.
Fotografie a tisky dokumentují každodenní starosti nejchudších obyvatel Prahy: to, kde žili, a chudobince nebo chorobince, kde nalézali útočiště.
Popisky vysvětlují, jak se společnost s chudobou vyrovnávala prostřednictvím chudinské a sociální péče, která se formovala od josefínských dob, či jaké průvodní a nežádoucí společenské jevy byly s chudobou spojeny.
Foto: Muzeum hlavního města Prahy
ČTK Kultura ČTK, Kultura
4. 5. 2019 10:45
Muzeum hlavního města Prahy otevřelo etnografickou výstavu, která ukazuje, jak se v Praze historicky žilo chudině. Druhou přehlídku pro stejnou instituci připravil autor graffiti Epos 257, který s dnešními bezdomovci na pražském Třebešíně chvíli žil. Stopy jejich existence zachycuje, jako by šlo o prehistorické pozůstatky.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy