Noc divadel láká náctileté diváky. Chystá se úniková hra, cestování časem i focení s Jiřím Lábusem

Hana Slívová Hana Slívová
8. 11. 2017 14:08
Přes 500 akcí - představení, noční prohlídky, setkání s herci, divadelní dílny nebo performance - přichystal letošní, pátý ročník Noci divadel s podtitulem Forever Young. Podle pořadatelů se chce letos akce, která se uskuteční 18. listopadu, zaměřit na dospívající diváky. Vstup na Noc divadel je zdarma či za symbolické vstupné. Loni Noc divadel po celé republice navštívilo přes 50 tisíc lidí.
Loňská Noc divadel ve Stavovském divadle v Praze.
Loňská Noc divadel ve Stavovském divadle v Praze. | Foto: Noc divadel

Noci divadel se podle pořadatelů obvykle účastní i lidé, kteří běžně do divadel nechodí. "Tematicky jsme se letos zaměřili na mladší diváky, kteří si svou cestu k divadlu ještě hledají," vysvětluje Pavla Petrová z Institutu umění - Divadelního ústavu.

Zážitky má návštěvníkům přinést přes 500 netradičních akcí.

Východočeské divadlo Pardubice si pro návštěvníky připravilo program Divadlo naruby, kde se hercem může stát každý. Královéhradecké Divadlo Drak chystá dílny a workshopy pro děti. Jihočeské divadlo má na programu prohlídku zákulisí, kterou povedou členové činoherního souboru. Třinecké Kulturní centrum Trisia zase nabídne únikovou hru.

Jeviště Stavovského divadla rozsvítí velkolepá světelná show a v Národním divadle se budou dražit divadelní kostýmy. Městské divadlo Kladno nabízí scénické čtení hry amerického dramatika Richarda Dressera Rána pod pás, ostravské Divadlo Petra Bezruče uvádí již tradiční Noční audienci u Bezručů, letos s hercem Norbertem Lichým. Pražské Studio Ypsilon chystá fotokoutek s Jiřím Lábusem a v divadle ABC se bude v retro stylu cestovat časem do 60. let. 

V samotném pořadatelském Institutu umění v pražské Celetné ulici bude otevřené infocentrum. Odpoledne se tu uskuteční Punk Storytelling, což je interaktivní workshop spojující prohlídku budovy a divadelní příběhy.

 

Právě se děje

Další zprávy